وکیل تفکیک ملک مشاع متخصص در امور ملکی


  • ۲ دی ۱۴۰۲
  • بدون نظر
  • 5 دقیقه
  • تعداد بازدید:‌ 1516

اشخاص ممکن است در طول زندگی شان به مشکلات حقوقی برخورد نمایند ،لذا نیاز به آگاهی یا مشاوره دارند یکی از مشکلاتی که امکان دارد با آن روبرو شوند مسئله املاک می باشد که از مهمترین و رایج ترین مسائل حقوقی به حساب میآید .
در بعضی موارد با صحبت کردن بین طرفین قابل حل است اما برخی احتیاج به شخص آگاه و مجرب دارند ، بنابراین وجود یک وکیل تفکیک ملک مشاع در خصوص املاک که دارای تجربه و تخصص می باشد ضروری است ، حال در مورد تفکیک ملک مشاع و راه حل معضلات آن بیشتر توضیح میدهیم.

تفکیک ملک مشاع به چه معناست؟

ملک مشاع ملکی است که مالکیت آن در اختیار دو یا چند نفر باشد که در همه اجزای آن شریک و سهیم هستند و به همین جهت تفکیک و جداسازی اینگونه املاک ساده نیست و انجام آن نیازبه بهره گیری از وکیل تفکیک ملک مشاع با تجربه می باشد .
در موارد حقوقی، تفکیک ملک به معنای تقسیم اموال غیر منقول به قسمت های کوچک تر می باشد در این وضعیت واجب است تا هر یک از این قسمت ها دارای ویژگیهای مشخص باشد ، آنچه که در تفکیک ملک مشاع مهم است باطل کردن سند اولیه ملک و صدور اسناد جدید برای قسمت های تفکیک شده است،
این تفکیک باید طوری صورت پذیرد که همه رضایت داشته باشند و قانونی انجام شود و این موارد فقط به واسطه یک وکیل متخصص انجام پذیرمیباشد.
وکلای کارآزموده در کرج وکیل میتوانند در زمینه حل مسائل ملکی مانند تفکیک ملک مشاع و یا موارد مربوط به جعل سند کمک نمایند.

در چه صورت میتوان ملک مشاع را تفکیک کرد؟

چنانچه تمام مالکان بر تفکیک آن رضایت داشته باشند، در غیر این صورت نمیتوان در این خصوص اقدامی نمود اگر توافقی صورت نگیرد ،اشخاص جهت تفکیک ملک باید مبادرت به تنظیم دادخواست نموده ودر مراجع ذیصلاح اقدام نمایند.
شیوه تفکیک به این ترتیب می باشد که وکیل تفکیک ملک مشاع درخواستی را برای دفتر اسناد رسمی تهیه می نماید و از طریق دفاتر به اداره ثبت منتقل میشود واداره ثبت صورت مجلس تفکیکی را تنظیم می نماید،و در این صورت مجلس مساحت و متراژ هر یک از قطعات برای تفکیک مشخص می گردد وبرای صدور سند ارسال می شود این روند معمولاً در تفکیک املاک مشاع انجام می پذیرد.

شرایط قانونی تفکیک ملک مشاع

جهت تفکیک ملک نیاز به طی فرایند قانونی میباشد که با گرفتن وکیل متخصص در این گونه امور می توان به روند قانونی تفکیک ملک سرعت بخشید در ادامه به مراحل تفکیک ملک میپردازیم.
در مرحله اول باید درخواست اولیه برای تفکیک سند به اداره ثبت فرستاده شود که از طریق دفاتر اسناد رسمی انجام خواهدشد درمرحله دوم لازم است تا تقسیم نامه ای بر اساس سهم هر یک از شرکا تنظیم و مطابق آن سهم هر کدام از افراد به طور مجزا تعیین گردد.
در وهله سوم نوبت به تنظیم صورت مجلس تفکیکی خواهد رسید بعد از طی شدن این مراحل سند اولیه ابطال و اسناد جداگانه ای برای هر قسمت تنظیم می گردد با عنایت به اینکه در روند پیگیری کار زمان طولانی را خواهد گرفت وهمچنین با پیچیدگی های گوناگون هم رو به رو خواهید شد.
لذا جهت تسریع کار میتوانید با مشاورین ما در کرج وکیل تماس حاصل فرمایید. وکیل تفکیک ملک مشاع چه کسی است و چه وظایفی دارد.
به منظور حل و فصل دعاوی حقوقی و کیفری در حوزه ملک و تفکیک املاک و تسریع در روند پرونده های مربوطه لازم است از وکیل آگاه به این امور بهره برد ،وظیفه وکیل حل و فصل اموری در حوزه خلع ید ملک مشاع و تخلیه آن و دعاوی تصرف عدوانی است که می بایست با دقت پیگیری گردد
بنابراین بهتر است هنگام مواجه شدن با اینگونه مسائل ازوکیل مطلع و مجرب کمک گرفت تا با سرعت امور مربوطه را به سرانجام مطلوب برساند.
کارشناسان کرج وکیل این توانایی را دارند تا در خصوص حل دعاوی ملکی ،حقوقی ، خانوادگی و ثبتی و… خدمات شایانی به شما ارائه دهند.

سوالات متداول

۱- دعاوی خلع ید در چه صورت مطرح می شود؟

در دو حالت مطرح می گردد اول اینکه فرد متصرف ازابتدا ملک مالک را بی اجازه تصرف نموده و دوم در حالتی است که در ابتدا شخص با اجازه مالک متصرف شده و بعد از آن بدون اجازه ، همچنان ملک را در تصرف داشته باشد.

۲- آیا درحل دعاوی تفکیک املاک مشاع گرفتن وکیل تفکیک ملک مشاع ضروری است؟
به لحاظ قانونی این کار الزامی نیست لیکن با عنایت به پیچیدگی این مورد استفاده از تجربیات یک وکیل آگاه بسیار کمک کننده و راهگشا می باشد.

۳- دعوای تصرف عدوانی در ملک مشاع از چه طریقی قابل طرح است ؟
فقط از طریق دادگاه حقوقی قابل طرح میباشد.

۴- اگر در اداره قسمت مشترک ملک بین مالکان توافقی وجود نداشته باشد باید بر چه اساسی عمل شود؟

بر اساس نظر مالکی که بیشتر از نصف ملک را در اختیار دارد تصمیم گیری می شود.

5/5 - (1 امتیاز)
سوالات شما
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی رایگان مشاوره تلفنی رایگان - 09426001201 مشاوره تلفنی رایگان - 09376848721