وکیل قرارداد در کرج و آشنایی با هزینه تنظیم قرارداد توسط وکیل


 • ۱۷ دی ۱۴۰۱
 • بدون نظر
 • 9 دقیقه
 • تعداد بازدید:‌ 1420

وکلا هر یک در زمینه ایی متخصص می باشند . دعاوی تجاری یکی از زمینه های تخصصی است وکیل مربوطه سعی میکند تا قوانین مخصوص به تجارت اجرا شود و مشکلات قراردادهای تجاری برطرف گردد، از وظایف وکیل کارشناس سنجیدن همه جوانب یک قرارداد و وقایع احتمالی است تا مشکل موکل، بدون مراجعه به دادسرای یا طی کردن مراحل خسته‌کننده دادرسی حل گردد.
اصلی ترین قسمت یک رابطه حقوقی ، تنظیم قرارداد استاندارد است که نیاز به آگاهی و دقت فراوان دارد وبا کمک وکیل قرارداد انجام پذیر خواهد بود.

وکیل قرارداد

بعضی از وکلا به طور تخصصی در خصوص مشاوره و تنظیم قرارداد های گوناگون ،کاری و تجاری فعالیت دارند .اکثر طرفین نزد وکیل قرارداد رفته و خواستار این موضوع می باشند که با توجه به شرایط طرفین و…. آنان را در تنظیم قرارداد هدایت کند.
از وظایف دیگر وکیل تنظیم قرارداد سنجش اعتبار قرارداد های تجاری است، به جهت اینکه قراردادهای تجاری انواع مختلفی دارند لازم است فرد برای تنظیم اینگونه قراردادها اطلاعات زیادی از قوانین مربوط به تجارت داخلی و بین المللی را داشته باشد.
چنانچه موکل بخواهد قراردادی برای تجارت داخلی تنظیم نماید نزد وکلایی که به قوانین قراردادهای تجاری داخلی اشراف دارند می‌رود و برای قرارداد تجارت بین المللی هم به متخصصانی که در این خصوص آشنایی دارند مراجعه می‌کنند ،از طرفی خیلی از موکل هایی که از وکیل قراردادها کمک می گیرند افرادی هستند که در بعضی از مراحل اجرای قراردادهای خود با معضلاتی روبرو شده ، لذا سطح آگاهی وکیل تنظیم قرارداد که آشنایی کامل به قوانین موجود و وقایعی که ممکن است اتفاق بیافتد دارد می تواند در پیروزی پرونده بسیار موثر باشد.

وکیل قراردادها مطابق درخواست های طرفین اقدام به انعقاد قرارداد استاندارد می‌نماید و شخصی است که مسئولیت وظایف زیر را به عهده می گیرد:

 • تنظیم پیش نویس قرارداد مدنظر
 • بررسی و بازبینی قراردادهای تنظیم شده قبل از امضا کردن طرفین،
 • مدیریت و نظارت بر چگونگی اجرای صحیح مفاد ذکر شده در قرارداد

همچنین وکیل متخصص قراردادها ، طی یک معامله اختیار دخالت درموارد زیر را دارد:

 • تلاش برای تفسیر مفاد قرارداد در هنگام بروز اختلاف
 • حل اختلافات ناشی از قرارداد

خیلی از اشخاص این تصوررادارند که فقط شرکت ها و مجموعه های بزرگ نیاز دارند که از وکیل متخصص قراردادها کمک بگیرند اما اغلب افراد درقراردادهایی از جمله خرید و فروش املاک و..‌‌.. اشخاص حقیقی می باشند.
در این شرایط راهنمایی گرفتن از مشاوران حقوقی قراردادها و وکلای تخصصی ، کاری مدبرانه است.گرفتن وکیل متخصص موجب صرفه جویی در وقت و انرژی میشود وهزینه های احتمالی در آینده راکاهش میدهد.

وکیل ثبتی در کرج  گروه وکلای کرج وکیل ، برای انجام امور حقوقی این توانایی را دارند در صورت مراجعه شما در کمترین زمان ممکن بهترین نتیجه راعاید تان نمایند.

مشاوره حقوقی قرارداد

مشاوره هایی در زمینه های گوناگون مانند ،تحصیلی ، خانوادگی ، خرید و فروش و…. ارائه میشود ، یکی از مهمترین شاخه های مشاوره ، مشاوره حقوقی میباشد به این دلیل که مبانی حقوقی خیلی پیچیده است و آشنایی با آنها به جهت وقت گیر بودن ممکن است برای همه اشخاص مقدور نباشد،
لذا به دست آوردن تجربه و اطلاعات تخصصی در این زمینه نیازمند مطالعه و پیگیری فراوان است اکثر مردم فاقد دانش حقوقی برای حل مسائلی از این دست می باشند.
امروزه نیاز است که به مسائل حقوقی توجه بیشتری شود و از افرادی آگاه و متخصص بهره برد ،علم حقوق شامل احکام و قوانینی است که در زندگی اشخاص از بدو تولد تا پایان عمر اونقش دارد و تعیین کننده اختیارات و توانایی های آنهاست .

حقوق مربوط به قوانین وراثت و جنین بیانگر این است که این علم همیشه در مدت عمردر کنارفرد می باشد.البته برای همه مردم امکان دستیابی به این دانش گسترده مقدور نیست و اگر از راهنمای های اهل فن خودداری شود باعث مشکلاتی میشود که جبرانش سخت خواهد بود.

لذا جهت جلوگیری از مشکلات احتمالی بهتر است با اشخاص متخصص در حوزه های عقد قرارداد ، عقد معامله ، ازدواج و غیره ،که در اینگونه موارد تبحر دارند مشاوره و راهنمایی‌های لازم را کسب نمود تا حقی ضایع نگردد.
لذا وکلا که دررشته حقوق تحصیل کردند و کارآزموده اند می توانند بهترین گزینه جهت تنظیم قراردادهای حقوقی باشند. مشاوران حقوقی قراردادها ،مشاورانی هستند که با داشتن تخصص کافی در قراردادهای تجاری فعالیت دارند و گاهی می تواند در حین اجرا و بعد از تنظیم هرگونه قرارداد تجاری به موکلان اطلاع رسانی نمایند.
بنابراین استفاده از مشاوران حقوقی بابت تنظیم قراردادهای تجاری باعث خواهد شد تا فرد از این جهت آرامش پیدا کند و با خیالی آسوده به فعالیت‌های تجاری خود بپردازد.
پس با ما تماس حاصل فرمایید تا وکلای معتبر و با تجربه کرج وکیل آرامش و آسودگی خیال را به شما هدیه نمایند.

برای انجام چه اموری بهتر است از وکیل متخصص قرارداد کمک گرفته شود؟

چنانچه در شرف عقد هرگونه از قراردادهای حقوقی می باشید بهتر است با یک وکیل قرارداد تماس بگیرید و در خصوص موارد اشاره شده زیر با توجه به اهمیت و حساسیت آنها کمک بگیرید.

 • انعقاد معامله خرید و فروش و مشارکت ملک
 • انعقاد صلح نامه
 • تنظیم معامله برای دریافت تسهیلات بانکی
 • تنظیم برای ادغام شرکتها ویا سازمان های تجاری
 • تنظیم معامله فروش
 • تنظیم قرارداد ارائه خدمات
 • تنظیم معاملات مربوط به ارائه پشتیبانی
 • تنظیم معامله های پیمانکاری

برای انجام امور حقوقی خود از کسی کمک بگیرید که به همه موارد قانونی و مقررات حقوقی قراردادها کاملاً مسلط باشد
مهمترین موارد قانونی را به طور خلاصه شرح داده میشود:

 1. منبع قوانینی که برای عقد انواع قرارداد تنظیم شده اند، برخی از کتاب های معتبر دینی و قانونی هستند که بر پایه مطالب آن ها قوانین جدید تدوین می شوند.
 2. در هنگام تنظیم معامله، آنچه اهمیت دارد موارد و مفادی است که در متن معامله ذکر شده است. نام قرارداد با توجه به اینکه ممکن است مشابه با نام برخی از قراردادهای دیگر انتخاب شود، از اهمیت زیادی برخوردار نیست.
 3. معامله ها ممکن است به صورت کتبی یا شفاهی تنظیم شوند.
 4. در قرارداد های شفاهی نیازی به نگارش متن آن نیست اما حضور شاهدی که از نظر حقوقی عاقل و بالغ باشد ضروری است.
 5. قراردادهای کتبی ممکن است به صورت عادی یا رسمی تنظیم شوند. انواع رسمی معمولاً در دفتر وکلا و یا دفاتر اسناد رسمی تنظیم می شود و انواع عادی در بنگاه ها و… منعقد می شوند.
 6. همه معاملات دارای یک نام کلی معین هستند که به وسیله این نام ها دسته بندی می شوند

تنظیم قرارداد

نحوه تنظیم قرارداد از اهمیت بالایی برخوردار است و عدم آگاهی حقوقی و قراردادی در هنگام قرارداد از دلایلی است که شخص را مجبور میکند به دادگستری مراجعه نماید. اگر در زمان انعقاد قرارداد استاندارد ،یک وکیل تنظیم قراردادهای تجاری ناظر باشد امکان تخلف و نقض تعهد برای هیچ یک از طرفین میسر نیست چون با وجود این ناظر و متخصص که به تمام ابعاد و جنبه های حقوقی و فنی معامله آشنا می باشد،با تنظیم قراردادهای استاندارد این اطمینان را میدهد که با صرف کمترین زمان ،انرژی و هزینه میتوانید مطمئن ترین قرارداد را منعقد نماید و در آرامش کامل به انجام امور کاری و زندگی خود برسید این حقوقدانان اصول حقوقی و اصلاحاتی که درمتن معامله درج میگردد را به خوبی می فهمند و از این اصول و مفاهیم در تنظیم معاملات به نفع طرفین معامله استفاده می کنند.
و برعکس اگر برای عقد معاملات از افرادی که در این خصوص تخصصی ندارند استفاده کنید دچار مشکلاتی می شوید که گاهاً جبران ناپذیر است به عنوان نمونه، بنگاه های تجارتی فقط نقش واسطه را دارند تا طرفین را باهم آشنا کنند و پس از آن مسئولیت های آنها به پایان می رسد.چون از دانش حقوقی کافی برخوردار نمیباشند استفاده از این افراد مصلحت نیست و تنها به عنوان یک واسطه گر نقش دارند .

نمونه تنظیم قرارداد حقوقی بدین شکل میباشد:

هزینه تنظیم قرارداد توسط وکیل

هزینه هایی که توسط وکلا جهت تنظیم قرارداد دریافت می گردد به عوامل گوناگونی از جمله :نوع معامله ،مفاد ذکر شده در متن معامله ، شرایط هر یک از طرفین برای عقد معامله و…بستگی دارد.
در تعیین میزان هزینه این مورد که وکیل از هر دو طرفین وکالت دارد و یا تنها یکی از آنان موثر می باشد.
برای تخمین میزان هزینه لازم است و مواردی در نظر گرفته شود که به بعضی از آنها می پردازیم .
در ابتدا چه حضوری یا مجازی شرح مختصری از پرونده به وکیل داده می‌شود و این قسمت رایگان خواهد بود.
در مرحله بعدی مدارک و اسناد مورد نیاز در اختیار وکیل قرار می گیرد پس از آن وکیل متخصص در امور قرارداد به بررسی اسناد و درخواست های موکل یا موکلین می پردازد و بر طبق آنها در رابطه با نوع معامله تصمیم گیری میشود.
در نهایت وکیل مورد نظر با توجه به درخواست های انجام شده و مفاد موجود در معامله ،هزینه ها را محاسبه می نماید معمولاً تعرفه خدمات حقوقی در آیین نامه کانون وکلا مشخص است
شما میتوانید با کرج وکیل تماس بگیرید و اطلاعات مورد نیاز را از وکیل پایه یک دادگستری در کرج دریافت نمایید.

سوالات متداول

 • وکیل قرارداد کیست؟

شخصی که متخصص و مسلط به مقررات و قوانین معاملات می باشد تا بتواند استانداردترین معامله را بین طرفین درخواست کننده تنظیم نماید.

 • وظایف وکیل متخصص در امور قراردادها چیست؟

وکیل متخصص با عنایت به علم حقوقی که دارد مسئولیت تنظیم پیش نویس معامله ،بازبینی آن قبل از امضاء طرفین و مدیریت ونظارت برحسن اجرای صحیح مفاد ذکرشده را دارد و مختار است در صورت وقوع اختلاف، مفاد معامله را تفسیر و مشکلات به وجود آمده را برطرف نماید.

 • برای عقد چه نوع معاملاتی مشارکت وکیل نیاز است؟

مشارکت وکیل در زمان انعقاد هر نوع معامله ای حائز اهمیت می باشد به طور مثال :حضور وکیل برای انعقاد معامله خرید و فروش و مشارکت ملک ،انعقاد معامله روابط کار و یا معامله های مشارکت کاری، تنظیم معامله برای دریافت تسهیلات بانکی و انعقاد صلح نامه و… باعث می شود تا با صرفه جویی در انرژی و هزینه ها ، پرسودترین معاملات را تنظیم نمایید.

 • هزینه تنظیم قرارداد توسط وکیل چقدر است؟

در آیین نامه کانون وکلا در مورد تعرفه خدمات حقوقی و میزان درصد هایی که باید به وکیل پرداخت گردد شرح داده شده است میزان هزینه بستگی به عوامل گوناگونی همچون نوع معامله، مفاد آن و… است

5/5 - (2 امتیاز)
سوالات شما
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی رایگان مشاوره تلفنی رایگان - 09426001201 مشاوره تلفنی رایگان - 09376848721 وکیل اداره کار - 09376818711