معرفی بهترین وکیل کیفری در کرج به همراه مشاوره رایگان


  • ۳۰ بهمن ۱۴۰۲
  • بدون نظر
  • 17 دقیقه
  • تعداد بازدید:‌ 1527

مشاوره رایگان با بهترین وکیل کیفری در کرج

  • طرح و پیگیری کلیه عناوین کیفری
  • آیا می دانید قبل از طرح شکایت باید عنوان مطلب و موضوع را بدانید؟
  • قبل از هر اقدامی به صورت رایگان با ما تماس بگیرید »»» ۰۹۴۲۶۰۰۱۲۰۱

انسان تمایل به قانون شکنی و سرپیچی از قوانین و دستورالعمل ها را دارد،آن چیزی که اجباری باشد و محدودیت ایجاد نماید؛زمینه های قانون گریزی را نیز فراهم می کند.گسترش زندگی اجتماعی و تنوع روابط اجتماعی بین مردم به طبع موجب تنوع قوانین و محدودیت ها می گردد.به همین جهت باعث تنوع جرائم و مجازات ها و روش‌های قانون گریزی شده است. لذا حقوق کیفری به عنوان یکی از شاخه های حقوق مورد توجه قرار می‌گیرد.این علم به مطالعه جرایم و مجازاتها ،قانونگذاری کیفری و میزان تاثیرگذاری مجازاتهای پیش بینی شده، نحوه اجرای مجازات ها و مسائلی از این دست می پردازد. با گسترش جرایم ،مجازات ها و روش های اعمال و اجرای مجازات علم حقوق کیفری هر روز پیچیده تر می گردد و بنابراین نیاز به متخصصان در این حوزه بیشتر می‌شود .در کنار اشخاصی که به بررسی و مطالعه این امورمیپردازند، اشخاصی هم در کسوت قاضی می بایست این قوانین را اعمال و اجرا نمایند.در امان ماندن از تعدیات قضات و جلوگیری از اعمال مجازات‌های غیر متناسب با جرم بر عهده وکلا میباشد.وکیل کیفری در کرج ،یکی دیگر از تخصص هایی است که بدون آن نمیتوان نظام حقوق کیفری را تصور کرد.چون مردم عادی نسبت به تمامی قوانین و مقررات خصوصا قوانین اجرایی و آیین دادرسی بی‌اطلاع هستند و برای اینکه بی جهت مجرم شناخته نشوند و به تحمل مجازاتی بیش از آنچه مستحق آن هستند ،مجبور به تحمل آن نگردند، در این گونه مسائل وکیل کیفری متخصص درکرج باید در کنارشان حاضر و به کمک آنها بیاید.

وکیل کیفری کیست؟

وکیل کیفری علاوه بر داشتن پروانه وکالت پایه یک دادگستری،باید بر قوانین و مقررات حقوق کیفری مسلط باشد و در خصوص پرونده های کیفری دارای تخصص و تجربه کافی باشد.

در واقع کسانی که به دانشگاه در رشته حقوق وارد می شوند ،پس از دریافت مدرک لیسانس حقوق ،می توانند در آزمون بسیار سخت وکالت شرکت نمایند. بعد از قبول شدن در این آزمون می بایست حداقل به مدت ۱۸ ماه به نزد یک وکیل خبره رفته و در دادگاه ها و دعاوی مختلف به کسب تجربه بپردازد.وکیل پس از گذراندن دوره کارآموزی ،نهایتاً پروانه وکالت پایه یک دادگستری را کسب می نماید و می‌تواند وارد دعاوی و دادگاه‌ها شود.

علاوه بر این که وکیل باید وکیل پایه یک دادگستری باشد،باید بر قوانین و مقررات کیفری تسلط داشته باشد.از جمله قانون مجازات اسلامی ،قانونآیین دادرسی کیفری ،قانون اجرای احکام کیفری ،قانون مبارزه با مواد مخدر ، قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز ،اختلاس ، ارتشا و کلاهبرداری وقوانین و مقررات متعدد دیگری که نام بردن آنها بسیار زیاد می‌باشد.علاوه بر دانش و تسلط به قوانین ، وکیل کیفری حتما باید دارای تجربه و سابقه درخشانی در دادگاه ها داشته باشد.

چرا به وکیل کیفری نیاز داریم؟

پرونده های کیفری با جرم مجازات ارتباط دارد ،چه تحت عنوان شاکی یا در نقش متهم ، با بی اطلاعی از قوانین کیفری امکان دارد متحمل خسارات جبران‌ناپذیری شد.به طور نمونه تصور نمایید اشتباها به جرمی متحمل شوید،چنانچه به ارتکاب جرم و مجازات ناشی از آن محکوم گردید، چه اتفاقی می‌افتد؟تصور کنید بی گناه محکوم به چند سال حبس شده اید و این امر می تواند مسیر زندگی را به طورکلی تغییر دهد و ممکن است هر آنچه به دست آورده و یا ساخته اید،از بین برود و پس از اتمام مدت محکومیت نیز به دلیل داشتن سوء سابقه موثر کیفری، امکان اشتغال و پیشرفت را نداشته باشید.

وکیل کیفری متخصص ،با تسلط بر قوانین و مقررات جزایی و سابقه و تجربه شرکت در پرونده های متعدد کیفری می تواند از همه این موارد پیشگیری و جلوگیری کند ،یا باعث محکومیت متهمی‌ شود که ازاو شاکی بوده اید وازاین طریق ،شمارابه حقوقتان برساند.

کرج وکیل، یک گروه متخصص از وکلای برتر کرج و تهران را گرد هم آورده است تا بتواند پاسخگوی نیازهای مراجعین محترم باشد.با کرج وکیل تماس حاصل فرمایید و با وکیل کیفری صحبت نمایید، و مشاوره رایگان حقوقی دریافت کنید .کرج وکیل بهترین وکیل کیفری را به شما معرفی خواهد نمود.

وکیل کیفری خوب چه ویژگی هایی دارد؟

ویژگی های نظیر تسلط علمی ،تجربه ،دقت ، تعهد و وقت شناسی را باید داشته باشد.

تسلط علمی

وکیل کیفری خوب باید برتمامی قوانین ومقرارت کیفری وجزایی کشورمسلط باشد.ضمناً به صورت مداوم در خصوص آخرین تغییرات قوانین و مقررات مطلع باشد و همچنین از آخرین تغییرات مقررات و رویه های قضایی خصوصا آراء وحدت رویه دیوان عالی کشور در زمینه کیفری مطلع باشد و حقوق موکلش را با تکیه بر آنها پیگیری نماید.

تجربه‌

داشتن تجربه و سابقه کار در امور کیفری در بسیاری از موارد در کنار تسلط علمی برای وکیل کیفری در کرج بسیار مهم می باشد.و همین داشتن تجربه و تخصص وکیل کیفری در خیلی از موارد شرایط را به نفع موکل تغییر میدهد.این که در کدام مرحله چه اقدامی را باید انجام داد و با چه راهکاری باید پیش رفت تا در کمترین زمان  به بهترین نتیجه دست یافت، در تخصص یک وکیل با تجربه می باشد.

دقت

دقت در امور کیفری بیش از سایر پرونده‌ها و دعاوی دیگر مورد نیاز است ،مطالعه دقیق مدارک یکی از مهم‌ترین وجوه دفاع در پرونده های کیفری است.به کرار پیش می‌آید که وجود یک نکته کوتاه یا یک مدرکی که مغفول مانده است، سرنوشت یک موکل را به طور کلی تغییر داده است ،لذا وکیل باید در اینگونه موارد بسیار دقیق باشد و بر همه وجوه و جزئیات پرونده تسلط داشته باشد و با دقت فراوان تمام آنها را بررسی نماید و مطابق آنها دفاعیاتش را جمع آوری کرده و پرونده را با ابتکار خود به جلو ببرد.

تعهد

در پرونده های کیفری امر تعهد بیشتر خود را نشان میدهد.تبانی وکلا با طرف مقابل در پرونده های کیفری بیشتر اتفاق می‌افتد .باید دقت کرد وکیلی را انتخاب نمایید که متعهد باشد و برای موکل خود اطمینان ایجاد کند و امین او باشد.

وقت شناسی

وقت شناسی امری بسیار مهم در پرونده های کیفری است . وکیل می بایست به سرعت و در حداقل زمان ممکن اقدامات ضروری را سریعتر به انجام برساند، تا متهم به زندان نرود.حتما وکیل باید در هر فرصتی کنار موکلش حضور داشته باشد،تا بتواند به بهترین وجه از موکل دفاع نماید و همچنین باید دقت کرد تا مواعد قانونی اعتراض نگذرد و حق دفاع و اعتراض موکل از بین نرود.

شماره وکیل کیفری تضمینی در کرج

کرج وکیل بهترین و مجرب ترین وکلای کیفری کرج را در جمع خود دارد ،تا مراجعین محترم با خیالی آسوده و بدون نگرانی برای پرونده خود وکیل مجرب انتخاب نمایند.

شمامیتوانیددرساعاتاداریباشماره۰۹۴۲۶۰۰۱۲۰۱ تماس حاصل فرمایید و مشاوره حقوقی رایگان دریافت نمایید.

آیا در پرونده های کیفری، میتوانیم چند وکیل داشته باشیم؟

بله در قانون این اجازه داده شده که افراد وکلای بیشتری انتخاب نمایند و معلوم کند که وکلا مجتمعا یا منفرداً اقدام کنند،به طور مثال موکل میتواند، دو وکیل انتخاب کرده و مشخص نماید که باید هر دوبا هم اقدام کنند تاعمل آنها اعتبار حقوقی پیدا کند ،یا این اجازه را به هر دوی آنها بدهد که به تنهایی اقدام کنند و عمل مستقل آنها اعتبار داشته باشد.

در پرونده های کیفری نیز این مجوز داده شده که متهم و شاکی چند وکیل برای دفاع یا طرح شکایت انتخاب کند ،البته در موضوعات کیفری در برخی موارد محدودیت هایی در انتخاب وکیل وجود دارد.

طبق تبصره ماده۳۴۶ قانون آیین دادرسی کیفری برای پرونده هایی که رسیدگی به آنان در صلاحیت دادگاه کیفری دو است، مانند سرقت، توهین،افترا و…‌ موکل می‌تواند، حداکثر دو وکیل معرفی نماید.

طبق ماده۳۸۵ قانون آیین دادرسی کیفری ، در پرونده هایی که رسیدگی به آنها در صلاحیت کیفری یک است موکل میتواند تا سه وکیل داشته باشد.

اما در مرحله تحقیقات اولیه شخص تنها یک وکیل میتواند داشته باشد .در مرحله مقدماتی در خصوص بعضی جرایم نیز همان یک وکیل نیز می بایست از دادگاه اجازه اخذ کند ،تا بتواند به مدارک پرونده دست یابد و در مراحل تحقیقات حضور داشته باشد.

این جرائم عبارتست از،

۱- امور خانوادگی و خصوصی به درخواست طرفین
۲- اعمال و جرایم منافی عفت یاجرایمی که مخالف اخلاق حسنه باشد.
۳- جرایم امنیتی و مخالف احساسات مذهبی

همچنین در جرایم سیاسی تنها وکلاییحق مداخله را دارند ،که لیست آنها، به تایید رئیس قوه قضاییه رسیده باشد.

مشاوره حقوقی با بهترین وکیل کیفری در کرج

وقتی با دفاتر حقوقی تماس می گیرید ، معمولا با منشی یا کارشناسان حقوقی یا دانشجویان و کارآموزان مشاوره می شوید .اما موسسه حقوقی کرج وکیل یک گروه زبده و متخصص ،که از تعداد زیادی وکیل کیفری حرفه ای جهت راهنمایی شماو آسودگی خیال ،گردهم آورده است .

با کرج وکیل تماس حاصل فرمایید تا از مشاوره حقوقی رایگان از بهترین وکلای کیفری کرج وتهران بهره مند شوید.

شماره تماس۰۹۴۲۶۰۰۱۲۰۱

ابزار کاری وکیل کیفری خوب

در پرونده ها،خصوصاً پرونده های پیچیده مانند قتل برای رسیدن به نتیجه مطلوب ،وکیل کیفری در کرج از ابزارهای گوناگونی استفاده می نماید ،بعضی از این ابزارها در دست خود وکیل می باشد و جهت به دست آوردن برخی باید از دیگران کمک بگیرد.در ادامه به بعضی از مهمترین ابزار هایی که وکیل کیفری از آنان جهت پیروزی در پرونده استفاده می نماید اشاره می گردد:

قوانین و مقررات

مهمترین ابزار یک وکیل علم و سوادش می باشد ،قوانین و مقررات کیفری خصوصا قوانین مرتبط با آیین دادرسی کیفری ،پر اهمیت ترین ابزاری است که همراه وکیل می باشد و می بایست با استناد به آنها ،راه درست پرونده را مشخص کند تا نتیجه مطلوب به دست آید.

نظر کارشناسان رسمی دادگستری

با عنایت به اینکه وکیل پایه یک دادگستری کیفری در تمام مسائل و علوم ،علم و اطلاع ندارد ،در بسیاری از اوقات از نظر کارشناس رسمی دادگستری یاهیئت کارشناسی بهره می گیرد،به عنوان نمونه وقتی در یک پرونده هک وسرقت اینترنتی، وکیل پرونده ای را قبول میکند، بهتر است برای تامین دلیل از نظر یک کارشناس رسمی دادگستری که در امور مربوط به جرایم اینترنتی با تجربه و متخصص میباشد، کمک بگیرد تا زوایا و جزئیات موضوع براو روشن شود و بتواند بهترین دفاع را برای دادگاه مهیا نماید.

پزشکی قانونی

پرونده های نظیر پرونده قتل ،پرونده های ضرب و جرح،قصورپزشکی و همچنین پرونده هایی مثل تجاوز به عنف و مواردی از این قبیل، یکی از مهمترین اسناد پرونده گزارش و نظر پزشکی قانونی خواهد بود ،در چنین مواردی وکیل از پزشکی قانونی به عنوان ابزاری مهم بابت حل و فصل پرونده و تدارک یک دفاع مطلوب کمک می‌گیرد، چه بسا وکیل مجرب با بررسی دقیق گزارش پزشکی قانونی به نکات مهمی دست پیدا کند و متهم به قتل را به طور کلی تبرئه و رفع اتهام نماید.

اسلحه شناسی

شناخت مهمات و مسائل مربوط به آن در پرونده های جنایی بسیار مهم می باشد.شناخت سلاح و گزارش‌های مربوط به اسلحه شناسی اهمیت فراوانی دارد که وکیل کیفری می باید مطلع باشد، تا برای دفاع از حقوق موکل خود استفاده نماید.یکی از ابزارهای اصلی برای وکیل کیفری متخصص در پرونده های جنایی ، شناختن سلاح میباشد،این که مقتول با چه اسلحه ایی کشته شده و یا چه مهماتی در سلاح بوده است،وازچه فاصله ایی به مقتول شلیک شده یا اینکه مقتول باقاتل درگیر شده است یا نه ،از مواردی است که در گزارش های اسلحه شناسی منعکس میشود.

خط شناسی

گزارش های خط شناسی ابزار مهمی می باشد که وکیل خوب کیفری بابت دفاع از موکل استفاده می کند.به عنوان مثال ، وقتی موکل مدعی است سندی که در پرونده استفاده شده ،توسط او نوشته و یا امضا نشده است وکیل می تواند از کارشناس خط شناسی مدد بگیرد ، و از این روش بهترین دفاعیات را برای موکل خود آماده کند .کارشناس خط شناسی در رابطه با موضوعاتی که مطرح شده می‌تواند اظهار نظر کرده و دستاویزی برای وکیل بابت دفاع از حقوق موکل فراهم نماید.

پلیس علمی و گزارش صحنه جرم

وظیفه پلیس علمی بررسی صحنه جرم و دادن گزارشات متعدد در رابطه با مسائل و مدارک مربوط به صحنه جرم است، این گزارش ها به صورت کاملا فنی نگارش میشود، وکیل کیفری در پرونده های جنایی باید تخصص لازم را جهت مطالعه این گونه گزارش ها را داشته باشد ،انگشت نگاری وجمع آوری مدارکی مانند نمونه خون و مو… از وظایف پلیس علمی است.

مراحل طرح شکایت کیفری

۱- تفکیک مرجع حقوقی و کیفری
گام ابتدایی برای اینکه بشود یک شکایت مناسب مطرح شود که به موفقیت در مورد دعوای رسید ،مشخص نمودن مرجع صالح است.باید بدانیم که این دعوای حقوقی است و باید در مراجع حقوقی طرح شود ، یا یک دعوای کیفری می باشد و باید در مراجع کیفری مطرح گردد ،نه تنها تفکیک بین دعوای حقوقی و کیفری ،دقیق و تخصصی است ،بلکه مشخص نمودن مرجع صالح بابت  طرح دعوی خود یک تخصص دیگر می طلبد.

برای نمونه در دعاوی کیفری، رسیدگی به برخی دعاوی در صلاحیت دادگاه کیفری سه، رسیدگی به بعضی دعاوی در صلاحیت دادگاه کیفری یک ،و برخی هم در صلاحیت دادگاه کیفری دو ،می باشد.آغاز شکایت در بعضی دعاوی از دادسرا شروع می گردد، و باید خطاب به دادستان تنظیم شود، و برخی دعاوی هم باید اول در دادگاه مورد رسیدگی قرار گیرند.

۲- ثبت نام در سامانه ثنا

عمده خدمات قضایی از جمله ثبت شکایات ،طرح دعاوی، ثبت و ارسال اظهارنامه و… از طریق سامانه الکترونیک خدمات قضایی که به سامانه ثنا معروف می باشد ،انجام می گردد.برای اینکه هر شکایتی قابلیت ثبت در مراجع قانونی پیدا کند ،شاکی می بایست در اولین قدم ،اقدام به ثبت نام در سامانه ثنا نماید.باید فرد به دفاتر خدمات الکترونیک قضایی مراجعه کند.البته بعضی شهرهای کم جمعیت فاقد این دفاتر خدمات الکترونیکی قضایی هستند. در این شهرها به دادگستری محل بابت پیگیری ثبت نام در سامانه مراجعه نماید.

۳- مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک قضایی یا کلانتری

برای اینکه بتوان شکایتی ثبت گردد حتماً باید متن شکایت را به دفاتر خدمات الکترونیک قضایی تحویل داده شود.مشخصات متشاکی یا متهم نیز به دفتر خدمات قضایی داده شود، تا شکایت به درستی ثبت گردد.چنانچه شخصی مجهول الهویه باشد یا از او اطلاعاتی نداشته باشید باز هم میشود ثبت شکایت نمود ،بنابراین هر وقت تصمیم به شکایت گرفته شد باید مشخصات متشاکی را به همراه مدارک شناسایی خود و متن شکایت به دفتر خدمات قضایی تحویل گردد .

البته شکایت کیفری را می توان از کلانتری هم شروع کرد، به این معنی که  شخص شاکی به کلانتری مراجعه نماید و با پر کردن فرم های لازم بابت طرح شکایت و با راهنمایی ماموران کلانتری اقدام به شکایت نماید.این روش خصوصاً در مواردی که اطلاعی از مشخصات متهم نداشته روش ساده تری میباشد.

۴- تنظیم شکایت با رعایت شرایط قانونی

شکایت در مراجع قانونی حتماً باید به درستی و با رعایت شرایط قانونی مطرح شود ،اگر این موارد رعایت نشود امکان دارد حسب مورد اخطار رفع نقص یا قرار هایی مانند رد دعوی و‌‌‌…صادرگردد، و پرونده به بایگانی ارسال شود و شاکی مجبور به طرح دوباره شکایت و طی مراحل مختلف آن شود و حتی در رسیدن به حقوقش با مشکل روبه رو شود.

این شرایط عبارت است از

۱- مشخصات شاکی از جمله نام و نام خانوادگی و نام پدر ،کد ملی و نشانه دقیق شاکی
۲- موضوع شکایت ،ذکر محل، تاریخ و زمان دقیق وقوع جرم و تاریخ تقدیم شکایت به دادسرا
۳- مشخصات مشتکی عنه(متهم) از جمله نام و نام خانوادگی و نام پدر و نشانی دقیق( چنانچه متهم مشخص باشد و برای شاکی مجهول الهویه نباشد)
۴- مشخص کردن ضرر و زیان وارده به شاکی ومیزان آن
۵- مدارک پیوست شده به شکایت
۶- مشخصات شاهدان و مطلعین از وقوع جرم
۷- امضاء شاکی

مراحل رسیدگی به شکایت کیفری

۱- شورای حل اختلاف

اولین مرحله رسیدگی به جرایم کیفری خصوصاً جرایم قابل گذشت، شورای حل اختلاف میباشد ،اگر جرم قابل گذشت باشد،شورا با هدف برقراری صلح وارد کار می‌شود و با رایزنی و صحبت کردن با طرفین پرونده سعی در ایجاد صلح و سازش می نماید.

۲- دادسرا

وقتی به یک شکایت رسیدگی گردد، ابتدا شکایت خطاب به دادسرا و دادستان تنظیم می گردد ، دادستان مسئول تحقیقات ابتدایی است و شکایت و مدارک و مستندات مربوطه را مطالعه و بررسی کرده و مشخص می نماید آیا شکایت وارد است یا خیر.اگر در تحقیقات به این نتیجه برسد که شکایت وارد است و شخص متشاکی متهم به ارتکاب جرم می باشد که ممکن است به واسطه آن مجرم تلقی شده و محکوم به مجازات شود یا صدور کیفر خواست و قرار مقتضی پرونده را جهت رسیدگی به دادگاه ساده ارجاع می دهد ،به عبارتی بهترمی‌توان گفت که کیفرخواست ادعای دادسرا مبنی بر مجرم بودن متهم است.

۳- بازپرس

کار بازپرس با ارجاع پرونده از سوی دادستان شروع می گردد،اگر پرونده ای در دادسرا وارد شود ،دادستان می تواند جهت تحقیقات اولیه تعقیب متهم یافتن و بازداشت متهم بازجویی و صدور قرار نهایی در دادسرا از بازپرس کمک بگیرد.

در واقع بازپرس در سلسله مراتب قضایی، ذیل دادسرا تعریف می‌گردد و از نظر سازمانی، دادستان مافوق او محسوب می گردد ،بازپرس با بررسی مدارک، دعوت از شهود ومعاینه محل و..‌‌‌. مدارک را بررسی کرده و با ارائه آنها به دادستان ،پرونده رابابت صدور قرار نهایی دادسرا آماده می سازد.

۴-دادگاه بدوی

دادسرا بعد از بررسی مدارک ،ضمن صدور کیفرخواست ، پرونده را جهت رسیدگی به دادگاه بدوی ارسال می نماید، دادگاه بدوی، در مسائل کیفری سه مرجع متفاوت است.مرجع بدوی در بعضی موارد دادگاه کیفری دو و در برخی جرایم دیگر دادگاه کیفری یک است و همچنین برخی جرایم در دادگاه انقلاب مورد بررسی و رسیدگی قرار می‌گیرد.دادگاه بدوی پس از مطالعه کیفرخواست و بررسی مدارک و مستندات و شنیدن شهادت شهود و دریافت اطلاعات از مطلعین مبادرت به صدور رای می نماید .در این زمان دادگاه رای مقتضی را صادر کرده ،این رای  حسب مورد می تواند رای برائت باشد و از شخص رفع اتهام شود ،یا رای محکومیت کیفری باشد.در خصوص محکومیت کیفری قاضی با توجه به شدت جرم ارتکابی و شرایط متهم مجازاتی متناسب با اوضاع و احوال پرونده مشخص می نماید.

۵-دادگاه تجدیدنظر

اصل دو مرحله ای بودن رسیدگی در مرجع قضایی در اکثر کشورهای دنیا پذیرفته شده است ،و ایران نیز از این قاعده مستثنی نیست ،یعنی وقتی به پرونده ای رسیدگی می گردد و رای مقتضی توسط قاضی صادر می شود ،هر یک از طرفین می توانند به رای صادره اعتراض کنند،شخص معترض باید ایراداتِ خود را به تصمیم دادگاه بدوی مستند و مستدلا ، خطاب به مرجع تجدید نظر تحویل دهد،تا رای صادره بررسی مجدد شده و قضات تجدید نظر اقدام به صدور رای مبنی بر تایید یا رد و اصلاح رای مرجع بدوی نمایند . در نظام حقوقی ایران برای تجدید نظر خواهی از آراء مراجع بدوی در مورد جرایم و مجازاتها این سه مرجع پیش‌بینی کرده است .همانطور که قبلاً اشاره شد ین سه مرجع عبارت است از دادگاه کیفری دو، دادگاه کیفری یک و دادگاه انقلاب.

مرجع تجدید نظر هر یک از مراجع سه گانه در نظام حقوقی ایران متفاوت است ،مرجع تجدیدنظر از آرا دادگاه کیفری دو دادگاه تجدید نظر استان است و مرجع تجدیدنظر از آرا دادگاه کیفری یک دیوان عالی کشور میباشد ، و همچنین آراء دادگاه انقلاب ،حسب مورد قابل تجدید نظر خواهی در دادگاه تجدید نظر استان یا دیوان عالی کشور میباشد.

۶-دیوان عالی کشور

دیوان عالی کشور مرجع فرجام‌خواهی از آراء کیفری می باشد و در برخی موارد هم دیوان به عنوان مرجع تجدیدنظر پذیرفته شده است.

در مورد فرجام‌خواهی باید گفت ،اگر جرمی قابل فرجام باشد، فرد می‌تواند با فرجام خواهی در دیوان عالی کشور فرصتی دوباره جهت بررسی پرونده به خود بدهد ،بدین معنی که پس از صدور رای در مرجع بدوی و تجدیدنظر در برخی موارد دیوان وارد رسیدگی فرجامی میشود،رسیدگی فرجامی دیوان صرفاً از نظر شکلی است ،یعنی فرآیند رسیدگی را به دقت بررسی می‌کند و اگر روند رسیدگی قانونی باشد، رای صادره را تایید می کندو اگر روند قانونی را طی ننموده باشد و ایرادی از این بابت داشته باشد،رای را نقض و به شعبه هم عرض جهت رسیدگی ارجاع می دهد.

وکیل کیفری رایگان در کرج یا وکیل تسخیری چیست؟

در بعضی از پرونده های کیفری خصوصاً پرونده هایی که حبس‌های طولانی مدت یا جرایمی که مجازات های سلب حیات یا قطع عضوو…‌دارند،متهم باید در روند رسیدگی وکیل داشته باشد در این گونه موارد یا خود فرد اقدام به تعیین وکیل می کند یا قوه قضاییه به شخص وکیل معرفی می نماید ،که به آن وکیل تسخیری گفته می شود.وکیل تسخیری به خصوص در مواردی که متهم به لحاظ مالی توان گرفتن وکیل را ندارد از وکیل تسخیری می تواند استفاده نماید.

5/5 - (4 امتیاز)
سوالات شما
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی رایگان مشاوره تلفنی رایگان - 09426001201 مشاوره تلفنی رایگان - 09376848721 وکیل اداره کار - 09376818711