هزینه وکیل برای طلاق یکطرفه در گروه وکلای کرج وکیل


  • 25 فروردین 1403
  • بدون نظر
  • 6 دقیقه
  • تعداد بازدید:‌ 162

گاهی اوقات زن یا مرد تصمیم می‌گیرند به صورت یکطرفه از یکدیگر جدا شوند. در این صورت شاید به تنهایی نتوانند مراحل طلاق را انجام دهند و به دنبال وکیل بگردند. مسئله‌ای که برای این افراد از اهمیت زیادی برخوردار است هزینه وکیل برای طلاق یکطرفه است. مسائلی این چنینی در مراحل طلاق ممکن است که استرس و نگرانی را برای زوجین بیشتر کند به همین دلیل در این مقاله درباره هزینه و حق الوکاله وکیل در طلاق به صورت یکطرفه صحبت خواهیم کرد تا زوجین قبل از مراجعه به وکیل تصمیم بهتری بگیرند.

منظور از طلاق به صورت یکطرفه چیست؟

قبل از این که درباره هزینه وکیل برای طلاق یکطرفه صحبت کنیم بهتر است که ابتدا با طلاق یکجانبه یا یکطرفه آشنایی بیشتری داشته باشیم. این نوع از طلاق به این معناست که زن یا مرد قصد دارند که درخواست طلاق را به دادگاه ارائه کنند. معمولا هنگامی که طلاق از طرف مرد باشد نیاز است مراحلی همانند مراحل طلاق توافقی انجام شود. اما در صورتی که زن قصد داشته باشد از همسرش جدا شود باید مراحل جداگانه‌ای طی کند.

به عبارتی دیگر از آنجایی که طلاق همیشه با مرد است، امکان طلاق از جانب زن وجود ندارد مگر در شرایطی که قاضی دادگاه درخواست و تقاضای زن را بررسی می‌کند و اگر این شرایط فراهم بود؛ حکم طلاق را صادر خواهد کرد.

هزینه وکیل برای طلاق یکطرفه مرد

اگر مرد قصد داشته باشد همسرش را طلاق دهد باید در جلسات مشاوره خانواده شرکت کند و با دریافت گواهی مربوطه دادخواست خودش را در دفاتر خدمات الکترونیک قضایی به ثبت برساند. هزینه وکیل برای این دسته از طلاق بسیار کمتر از طلاقی است که از جانب زن درخواست می‌شود. وکیل باید شرایط و پرونده طلاق را بررسی کند و بعد از بررسی می‌تواند مبلغ معینی به موکل اعلام نماید. معمولا در این نوع از طلاق وکیل می‌تواند به جای موکل در جلسات مشاوره شرکت کند و گواهی مربوطه  را از مرکز مشاوره دریافت کند.

هزینه وکیل برای طلاق یکطرفه مرد

طلاق براساس قانون با مرد بوده است و به همین دلیل مراحلی که باید برای جدایی از همسرش طی کند شاید راحت‌تر از سایر انواع دیگر طلاق باشد. توجه داشته باشید که مرد باید تمامی حقوق مالی زن را پرداخت کند. این حقوق شامل مهریه، نفقه و اجرت‌المثل ایام زوجیت و سایر موارد مالی دیگر است.

وکیل و هزینه وکیل برای طلاق یکطرفه زن

اگر زن درخواست طلاق داشته باشد باید دلایلی قانونی ارائه کند که در سختی و رنج است. در صورتی که زن نتواند اثبات کند نمی‌تواند از همسرش طلاق بگیرد. همچنین اگر زن وکالت در طلاق از همسرش داشته باشد می‌تواند دادخواست طلاق را در دفاتر خدمات به ثبت برساند. به عبارتی دیگر اگر دلایل قانونی یا وکالت طلاق به زن داده شده باشد؛ او حق دارد از همسرش جدا شود در غیر اینصورت نمی‌تواند درخواست طلاق بدهد.

معمولا طلاقی که از طرف زن درخواست می‌شود مراحل طولانی‌تری دارد. باید وکیل اثبات کند که موکل شرایط قانونی طلاق از جانب زن را دارد در غیر اینصورت قاضی دادگاه دادخواست طلاق را رد می‌کند.

در این نوع از پرونده‌ها هزینه وکیل معمولا بیشتر است و علت آن هم سختی جمع آوری مدارک و اثبات نظر قاضی دادگاه است. بهترین راه برای اطلاع دقیق از مقدار هزینه این است که جزئیات پرونده را در مشاوره حقوقی رایگان با وکیل در میان بگذارید و سپس از او مقدار واقعی حق‌الوکاله طلاق را جویا شوید. نکته‌ای که باید در نظر داشته باشید این است که هر چه وکیل شما با تجربه‌تر باشد امکان این که حق الوکاله بیشتری درخواست کند؛ بیشتر است. به عبارتی دیگر وکلای با تجربه و حرفه‌ای با تمام جزئیات پرونده‌های طلاق یکطرفه آشنایی دارند و از تمامی قوانین و مقررات مربوطه برای استناد استفاده می‌کنند. به همین دلیل این دسته از وکلا به دلیل حرفه‌ای بودن و به نتیجه رساند پرونده در مدت زمان کوتاه؛ مبلغ بیشتری دریافت می‌کنند.

هزینه وکیل برای طلاق یکطرفه در مراحل دادرسی

معمولا پرونده‌های طلاق در مراحل دادرسی به چند دسته تقسیم می‌شود. در صورتی که زن یا مرد برای اولین بار پرونده طلاق را در دادگاه مطرح می‌کنند؛ پرونده وارد مرحله بدوی می‌شود. اگر زن یا مرد به پرونده اعتراض داشته باشند؛ باید در مرحله تجدید نظر خواهی و فرجام خواهی به پرونده رسیدگی کنند. در هر کدام از این مراحل هزینه وکیل متفاوت است. اگر پرونده در مرحله بدوی است باید هزینه وکیل برای بدوی پرداخت شود و برای مراحل تجدید نظر بعد از این که قاضی دادگاه رای را صادر کرد باید هزینه جداگانه‌ای پرداخت شود. همچنین در مراحل فرجام خواهی باید هزینه دیگری توسط موکل به وکیل پرداخت شود.

فرایند طلاق یکطرفه

در صورتی که زن یا مرد قصد داشته باشد که مراحل طلاق را به صورت یکطرفه پیش ببرد می‌تواند ابتدا با وکلای خبره تماس بگیرد و از آن‌ها مشاوره رایگان حقوقی در کرج درخواست کند. به عبارتی دیگر برای اطلاع از مدارک و مراحل طلاق بهتر است که حتما با وکیل مشورت داشته باشید.

فرایند طلاق یکطرفه

در مرحله بعدی باید مدارک مورد نیاز را بر اساس آنچه که وکیل بیان کرده است؛ تهیه کنید. توجه داشته باشید نقصی در مدارک باعث می‌شود مراحل را دوباره انجام دهید. بعد از این که مدارک مورد نیاز را تهیه کردید باید دادخواست خود را در دفاتر خدمات الکترونیک قضایی به ثبت برسانید. این نکته مهم را توجه داشته باشید که برای ثبت مدارک در این سامانه باید حتما کد ثنا داشته باشید. فردی که خواستار طلاق است باید دادخواست خود را با دلایل و مدارک کافی به دادگاه ارائه دهد در غیر اینصورت قاضی دادگاه در کرج ممکن است که دادخواست او را رد کند. هزینه وکیل برای طلاق یکطرفه را هم می‌توانید در هنگام مشاوره از او درخواست داشته باشید.

جمع بندی

برای هزینه وکیل برای طلاق یکطرفه به عوامل متعددی مانند مهارت وکیل و پرونده طلاق بستگی دارد. بسیاری از زوجینی که قصد دارند در کوتاه‌ترین مرحله طلاق خودشان را انجام دهند؛ می‌توانند از وکیل خبره برای انجام مراحل جدایی کمک بگیرند. توجه داشته باشید اگر زن دادخواست طلاق را تنظیم کند هزینه وکیل را باید خودش پرداخت کند و همچنین در خصوص مرد نیز همینطور است. این که چه کسی دادخواست را به دادگاه ارائه می‌دهد برای دادگاه اهمیت دارد و مراحل رسیدگی متفاوت است.

یکی از بهترین وکلایی که می‌توانید با او مشورت کنید، وکیل طلاق در کرج وکیل است. گروه وکلای کرج وکیل بهترین وکیل خانواده را جهت راهنمایی به شما معرفی می‌کند که می‌تواند ابتدا از او مشورت حقوقی لازم را دریافت کنید.

سوالات متداول

طلاق غیابی چه نوع طلاقی است؟ در این نوع طلاق یکی از زوجین یا نماینده او در دادگاه حضور ندارند و رای دادگاه به صورت غیابی صادر می‌‌شود.

هزینه طلاق یکطرفه بدون وکیل چقدر است؟ در اینصورت زوجین باید تمامی هزینه‌های قانونی مربوط به تهیه مدارک، هزینه دادرسی و همچینین ثبت دادخواست را پرداخت کند و به همین دلیل باید هزینه را به طور دقیق نمی‌توان بیان کرد.

5/5 - (1 امتیاز)
سوالات شما
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی رایگان مشاوره تلفنی رایگان - 09426001201 مشاوره تلفنی رایگان - 09376848721