وکیل خانم در کرج و اطلاع از مهارت‌های آن در کرج وکیل


 • ۲۹ مهر ۱۴۰۲
 • بدون نظر
 • 12 دقیقه
 • تعداد بازدید:‌ 609

بسیاری از خانم‌هایی که برایشان مشکلات حقوقی پیش آمده است به دنبال وکیلی می‌گردند که نه تنها متخصص باشد بلکه همجنس خودشان نیز باشد به این خاطر که معمولا بیان مشکلات حقوقی برایشان راحت است. در این مقاله قصد داریم وِیژگی‌های یک وکیل خانم در کرج بیان کنیم و علاوه بر آن از وظایفی که او انجام می‌دهد نام ببریم.

ویژگی وکیل خانم در کرج

معمولا فقط اشخاصی وکالت می‌کنند که پروانه وکالت داشته باشند و وکیل خانم نیز شخصی است که دارای پروانه وکالت است. یک وکیل خانم در کرج معمولا باید پروانه وکالت باشد و در کنار سایر وکلایی که متخصص هستند مشغول فعالیت باشد. به طور کلی وکیل خانم ویژگی‌های زیر را دارد:

 • پروانه وکالت خود را از کانون وکلای دادگستری کرج دریافت کرده باشد و یا از وکلای قوه قضائیه باشد.
 • می‌تواند در یک مرکز همراه با دیگر وکلای دیگر خدمات ارائه بدهد و یا اینکه به صورت مستقل مشغول فعالیت باشد.
 • وکیل خانمی که در کرج فعالیت می‌کند باید با موکل صداقت و و صمیمیت داشه باشد و به طور واضح و شفاف تمامی مراحل مربوط به وکالت را به موکل خود توضیح دهد.
 • معمولا وکیلی که در کرج فعالیت می‌کند و خانم نیز هست به طور شفاف و واضحی از مراحل مربوط به پرونده گزارشی به موکلش می‌دهد تا موکل آسوده خاطر باشد.
 • علاوه بر این که دانش حقوقی دارد از تجربه کافی نیز برخوردار است. به این خاطر که وکیل خانم سالها در سطح کرج فعالیت داشته است و بسیاری از پرونده‌های حقوقی را به نتیجه رسانده است بنابراین تجربه خوبی در حوزه وکالت و دعوای تخصصی دارد.
 • از دیگر ویژگی‌هایی که می‌توان برای یک وکیل خانم بیان کرد این است که او معمولا تمامی مراحل مربوط به پرونده و چالش‌هایی که موکل با آن روبه روست را برای موکل بیان می‌کند.
 • اطلاع از تغییر قانون و به روز بودن یکی دیگر از ویژگی‌های وکیل خانم است. در واقع به روز بودن مهمترین ویژگی یک وکیل زن است به این خاطر که قوانین به صورت مداوم دچار تغییرات می‌شود و نیاز است که در پرونده‌های حقوقی با توجه به تغییر قوانین دفاع حقوقی خوب صورت بگیرد.
 • یک وکیل زن درباره تصمیم قاضی تضمن خاصی نمی‌دهد و فقط تمام تلاش خود را برای دفاع از موکل انجام می‌دهد. در حقوق و قانون چیز تضمینی وجود ندارد و نیاز است که موکلین این موضوع را بدانند.

وکیل خانم در کرج

مهارت‌هایی که باید یک وکیل خانم آنها را دارا باشد

برای این که بتوانید پرونده حقوقی خودتان را به وکیلی که پایه یک دادگستری است بسپارید لازم است که یک وکیل خانم با مهارت را برای وکالت پرونده‌هایتان انتخاب کنید. یکی از مهمترین مهارت‌هایی که وکیل خانم در کرج باید داشته باشد موارد زیر است:

 • مهارت تحلیل پرونده: تحلیل پرونده حقوقی مهمترین بخش وکالت است. لازم است که وقتی وکیل با پرونده حقوقی روبه رو می‌شود بتواند آن را به درستی تحلیل و بررسی کند و بر اساس بررسی‌هایی که انجام داده است قوانین مربوط به پرونده را پیدا کند.
 • اعتماد به نفس در پرونده‌ها و حل مسائل حقوقی: داشتن اعتماد به نفس برای وکیل خانم بسیار مهم است. معمولا وکلای خانمی که در کرج هستند از اعتماد به نفس بالایی برخوردارند و قادر‌اند که تمامی کارهای مربوط به پرونده را با هم پیش ببرند.
 • مهارتی که برای یک وکیل مهم است داشتن تسلط کافی بر قوانین مختلف است. اگر وکیل خانم به صورت تخصصی در امور خانواده فعالیت می‌کند باید بر قوانین خانواده مسلط باشد و اگر در زمینه کیفری مشغول است باید تمامی قوانین آن را مسلط باشد.
 • وکیل خانمی که در کرج فعالیت دارد باید بتواند لایحه دفاعیه قوی تنظیم کند. یکی از مهمترین چیزی که در دادگاه باید وکیل آن را داشته باشد لایحه قوی و مهارت دفاع از این لایحه است. به همین دلیل است که وکیل باید فن بیان قوی داشته باشد و یک سخنور عالی باشد تا بتواند از موکلش با قدرت دفاع کند.

توانایی‌های وکیل پایه یک دادگستری خانم در کرج

در کنار مهارتی‌هایی که یک وکیل خانم دارد باید از توانایی‌های دیگری هم برخوردار باشد تا موکل بتواند به او اعتماد بیشتری داشته باشد. مهمترین توانایی‌های یک وکیل خانم می‌تواند توانایی متقاعد کردن دیگران باشد. داشتن فن بیان عالی و دانش حقوقی خوب و تسلط بر قوانین این توانایی را به وکیل می‌دهد که دیگران مخصوصا قاضی دادگاه‌های کرج را قانع کند که حق با موکل اوست.

دقت و تمرکز در هنگام مطالعه پرونده مهمترین و اصلی‌ترین نکته‌ای است که باید حتما آن را رعایت کرد. یک وکیل خانم در کرج باید توانایی این را داشته باشد که پرونده را با دقت زیاد مطالعه کند به این خاطر که عدم تمرکز او باعث می‌شود برخی از نکات مهم را که به صورت جزئی و ریز در پرونده آمده است را فراموش کند. توانایی دیگر داشتن جسارت و توانایی دفاع با شهامت از موکل است.

وظایف وکیل خانم

 • اولین و مهمترین وظیفه‌ای که وکیل خانم دارد این است که مصلحت موکلش را در نظر داشته باشد و سعی کند او را به گونه‌ای راهنمایی کند که در جهت مصلحت او باشد.
 • باید یک قرارداد وکالت بین موکل و وکیل تنظیم شود و یک نسخه از این قرارداد را به موکل بدهد و در آن در رابطه با حق‌الزحمه به صورت دقیق و شفاف و نوشته باشد.
 • وکیل خانم وظیفه دارد تمامی صورت حساب‌ها و اقداماتی که انجام داده است را به صورت یک گزارش برای موکل توضیح دهد و این صورتحساب‌ها را به موکل تحویل دهد.
 • باید در برابر تمامی سوالاتی که موکل از او می‌پرسد پاسخگو باشد و توضیحاتی ساده به او بدهد. همان طور که اطلاع دارید شغل وکالت با قوانین سخت و پیچیده سروکار دارد بنابراین این وظیفه وکیل است که این قوانین را به صورت ساده برای موکل توضیح دهد.
 • یادداشت برداری از سخنان موکل وظیفه‌ی دیگری است که وکیل خانم باید انجام دهد و درکنار این یادداشت‌ها باید بتواند سوالات مرتبط با پرونده از موکل بپرسد.
 • اگر موکل نیاز به مشاوره حقوقی در کرج دارد وکیل خانم باید او را راهنمایی کند و مشاوره حقوقی مناسب به او بدهد اما نباید به گونه‌ای به مشاوره داد که او را از واقعیت‌ها دور کند و وعده‌های توخالی دادن به موکل کار اشتباهی است.

اختیاراتی که وکیل خانم دارد

 • از مهمترین اختیاراتی که برای وکیل خانم وجود دارد وکالت و دفاع از موکل در دادگاه است. در این صورت نیاز نیست که موکل در دادگاه حضور پیدا کند و وکیل خانم به تنهایی می‌تواند دفاع را انجام دهد.
 • اگر رایی صادر شد اعتراض به رای و یا درخواست فرجام خواهی و اعاده دادرسی با وکیل خانم است و نیاز نیست که موکل این کارها را انجام بدهد. البته موکل می‌تواند نظر خود را در رابطه با تجدید نظر خواهی بیان کند.
 • علاوه بر این که وکیل دادگستری می‌تواند در دادگاه وکالت موکل را قبول کند به همان صورت می‌تواند در مراکز داوری هم وکالت او را برعهده بگیرد. در اینصورت باید ابتدا قرارداد داوری تنظیم شود که یک وکیل متخصص خانم می‌تواند تمامی قراردادهای مربوط به داوری را تنظیم کند و در اختیار موکل قرار دهد.
 • اگر موکل می‌خواهد دعوا را پس بگیرد وکیل خانم می‌تواند تمامی کارهای مربوط به استرداد دعوا را انجام دهد.
 • در صورتی که موکل قصد دارد که با طرف مقابل سازش و یا مصالحه کند لازم است که ابتدا با وکیل مشورت کند و سپس وکیل خانم وکالت مربوط به سازش در پرونده را نیز انجام می‌دهد.

مزیت استفاده از وکیل خانم

استفاده از وکیل خانم مزیت‌هایی هم دارد که مهمترین آن‌ها موارد زیر است:

 • اگر موکل خانم باشد و وکیل هم خانم باشد باعث می‌شود احساس آرامش در موکل به وجود بیاید به این خاطر که گاهی اوقات وجود وکیل خانم و هم جنس برای موکل زن احساس راحتی را هم برای او به وجود می‎‌آورد. معمولا افرادی که هم جنس هستند درک متقابل و بهتری در خصوص یک موضوع دارند.
 • معمولا خانم‌ها در امر وکالت به جزئیات پرونده توجه می‌کنند و یکی از ویژگی آنها این است که ریز بین هستند که همین باعث می‌شود بتوانند تمامی پیچیدگی پرونده را به راحتی تشخیص دهند. علاوه بر ریز بینی وکیل خانم در کرج از خانم‌ها و کودکان هم حمایت عاطفی می‌کند و هم این که در دادگاه با تمام توان از این افراد دفاع می‌کند به این خاطر که می‌داند اگر دفاع قوی از این افراد نشود ممکن است در اجتماع آسیب زیادی ببینند.

وکیل پایه یک دادگستری خانم

وکیل پایه یک دادگستری خانم چه کسی است؟

فردی که با عنوان وکیل خانم در کرج شناخته می‌شود گواهی پایه یک دادگستری از کرج دارد و می‌تواند به صورت کاملا مستقل و یا همراه با گروهی از وکلا کار کند. وکیل خانمی که پایه یک دادگستری دارد فردی است که آزمون وکالت را در کرج داده است و دوره کارآموزی خود را گذرانده است.  در واقع وکیل پایه یک دادگستری در کرج فردی است که با موفقیت تمامی این آزمون‌ها را پشت سر گذارنده است و بعد از گذراندن دوره کارآموزی هم یک آزمون دیگر برای پایه یک شدن گذرانده است.

وکیل خانم در کرج که پایه یک دادگستری دارد صلاحیت دارد در تمامی امور حقوقی وارد شود و حتی می‌تواند به صورت تخصصی یک حوزه را به صورت تخصصی برگزیند و به صورت تخصصی فعالیت حقوقی انجام دهد. اگر وکیل خانم به صورت کارآموز فعالیت داشته باشد امکان دفاع در برخی از پرونده‌های حقوقی را ندارد به همین دلیل بهتر است که از وکیل خانمی استفاده کنید که پایه یک دادگستری دارد.

ویژگی‌هایی که برای یک وکیل خانم در قانون بیان شده است

علاوه بر ویژگی‌های کلی که برای وکیل خانم بیان شد در قانون هم ویژگی‌های دیگری بیان شده است که نیاز است یک وکیل خانم تمامی این ویژگی‌ها را داشته باشد تا بتوانند به صورت خیلی بهتر به عنوان یک وکیل در کرج فعالیت داشته باشد:

 • خانم‌هایی که به عنوان وکیل فعالیت می‌‌‌کنند باید به دین اسلام اعتقاد داشته باشند.
 • لازم است که وکیل خانم در کرج نظام جمهوری اسلامی ایران را هم به عنوان نظامی که بر ایران حاکم است قبول داشته باشد.
 • وکیل خانم نباید به حبس محکوم شده باشد و به عبارت دیگر به کیفر و محکومیت کیفری هم محکوم نشده باشد.
 • اگر به رژیم پهلوی اعتقاد داشته باشد و یا اینکه ارتباط خاصی داشته باشد نمی‌تواند به عنوان وکیل فعالیت داشته باشد.
 • لازم است که وکیل خانم به الکل و مواد مخدر هم اعتیاد نداشته باشد به این خاطر که توانایی دفاع مفید از موکل را ندارد.

تعهداتی که وکیل خانم دارد

به طور کلی هر وکیلی دارای تعهداتی است که باید به تمامی این تعهدات عمل کند در غیر اینصورت نمی‌توان از او به عنوان یک وکیل مناسب و خوب یاد کرد. تعهداتی که یک وکیل خانم دارد در زیر به صورت مفصل و کامل بیان شده است:

 • مهمترین تعهدی که یک وکیل زن در برابر موکلش دارد این است که به وکالت از او در دادگاه از پرونده موکل دفاع کند. وکیل خانم در کرج نه تنها باید از موکل دفاع کند بلکه باید لوایح را به گونه‌ای تنظیم کند که قابلیت دفاع داشته باشد.
 • حضور به موقع در جلسات دادگاه از دیگر وظایفی است که باید وکیل زن به آن توجه داشته باشد حضور به موقع در دادگاه است. در واقع مهمترین تعهد یک خانم توجه به زمان و سر وقت حاضر شدن در جلسه دفاع است. عدم حضور به موقع او نشان دهنده بی نظمی و عدم توجه به پرونده و موکل است.
 • تعهد دیگر وکیل خانم این است که باید حتما اسراری را که موکل به او می‌گوید حفظ کند. اسرار موکل شرافت و آبروی موکل است و وکیل زن باید در حفظ این اسرار تمامی تلاش خود را بکند. در صورتی که وکیل خانم این رازها را برملا کند قانون با او برخورد شدید می‌کند.
 • اگر موکل به وکیل خانم سندی داده است که لازمه پرونده است باید بعد از این که قاضی رای صادر کرد تمامی این اسناد به موکل بازگردانده بشود و وکیل نمی‌تواند از این اسناد برای منافع شخصی استفاده کند.
 • وکیل خانم حق ندارد به فردی که در مقابل موکلش است مشاوره و راهنمایی حقوقی بدهد. در واقع وکیل خانم نباید به موکلش خیانت کند و در صورتی که این اتفاق بیافتد موکل می‌تواند از او شکایت کند.
 • قبلا هم بیان شد که باید تمامی مراحل مربوط به دعوا وکیل خانم مصلحت موکلش را در نظر بگیرد و حق او را ضایع نکند.

نکات مهم در رابطه با تعهدات یک وکیل خانم

لازم است بدانید که وکیل خانم نمی‌تواند پرونده را به فرد دیگری از همکارانش بسپارد و در صورتی که این کار را انجام دهد مجازات می‌شود. البته اگر در وکالت نامه این اجازه به او داده شده باشد می‌تواند این کار را انجام دهد.

مهمترین نکته دیگر این است که اگر وکیل خانم به موکلش خسارت زده باشد و آن هم ثابت شود باید جبران خسارت نماید. اگر وکیل بدون اجازه موکل کارهایی انجام بدهد که خارج از اختیارات او باشد موکل می‌تواند از او شکایت کند. در واقع یکی از تعهداتی که وکیل خانم دارد این است که از حدود اختیاراتش فرا تر نرود.

چگونه می‌توان وکالت را به یک وکیل خانم داد؟

برای این که بتوانید از یک وکیل خانم برای در پرونده‌های خود استفاده کنید لازم است که ابتدا وکیل مناسب در کرج را انتخاب کنید. اگر نیاز به مشاوره حقوقی دارید در ابتدا مشاوره حقوقی لازم را دریافت کنید. بعد از آن می‌توانید یک قرارداد مناسب با وکیل خانم تنظیم کنید و در این قرارداد باید تمامی تعهدات وکیل و موکل را بنویسید. علاوه بر نوشتن تعهدات نیاز است که درباره حق الزحمه وکیل زن و نحوه پرداخت آن هم در قرارداد بحث شود و نتیجه نهایی در قرارداد نوشته شود.

همیشه به این نکته توجه کنید که به دلیل پیچیده بودن پرونده‌های حقوقی استفاده از وکیل خانم ضروری است پس اگر نتیجه پرونده برایتان مهم است باید از وکیل خانم استفاده کنید. نکته‌ی دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که وکیلی که خانم است باید در حوزه تخصصی خاصی فعالیت کند و موکل هم با توجه به حوزه‌ای خودش وکیل مناسب انتخاب کند. برای مثال اگر موکل می‌خواهد طلاق بگیرد باید از وکیل خانم متخصص در زمینه طلاق توافقی در کرج استفاده کند و نه وکیل دیگری که تخصص کافی ندارد.

5/5 - (1 امتیاز)
سوالات شما
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی رایگان مشاوره تلفنی رایگان - 09426001201 مشاوره تلفنی رایگان - 09376848721 وکیل اداره کار - 09376818711