وکیل اداره کار در کرج متخصص در امور کارگر و کارفرما همراه با مشاوره


 • ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۳
 • بدون نظر
 • 9 دقیقه
 • تعداد بازدید:‌ 2073

مشاوره رایگان با وکیل متخصص اداره کار در کرج

 • تنظیم قراردادهای کارگر و کارفرما و مشاوره رایگان و تخصصی با وکیل اداره کار کرج
 • مشاوره رایگان با وکیل اداره کار
 • با ما تماس بگیرید و سوالات خود را با بهترین وکلای طلاق توافقی رایگان درمیان بگذارید. »»» ۰۹۴۲۶۰۰۱۲۰۱

بهترین وکیل اداره کار در کرج

با توجه به شروع سال کاری جدید اکثر کارفرمایان دنبال انعقاد یک قرارداد معین و قانونی و همچنین عدالت بین کارگر و کارفرما هستند. در این خصوص لازم است چند نکته را خدمت کارفرمایان عزیز یادآور شویم. در صورتی که کارفرمایان تمایل به قراردادهایی دارند که تابع قانون کار نباشد باید چند نکته را در قراردادهای پیمانی با کارگران و یا پیمانکاران خود منعقد میکنند، رعایت کنند.

 • ضمانت انجام کار
 • میزان حقوق پرداختی
 • ثابت بودن مزایا و حقوق پرداختی
 • تامین ابزار کار

امیدواریم با انعقاد قراردادهای صحیح و قانونی و احترام اداره کار به قراردادهای میان کارگر و کارفرما شاهد برقراری عدالت کاری در جامعه باشیم.

وکیل قانون کار

با توجه به تسلط کامل وکیل اداره کار مجموعه کرج وکیل به قانون کار و حقوق مربوط به روابط کار، آماده ارائه مشاوره حقوقی رایگان به شما عزیزان می باشد. کافیست کارفرمایان و کارگران عزیز با ما تماس گرفته و به صورت رایگان مشاوره بگیرند.

وکیل متخصص اداره کار در کرج

همانطور که میدانید امروزه قشر کارگر مبنای پیشرفت اقتصادی یک کشور می باشد. به همین خاطر رعایت حقوق کارگر و کارمند در تمامی نظام‌های حقوقی جهان حائز اهمیت میباشد. از این رو در سال ۱۳۶۹ مجلس شورای اسلامی قانون کار را جهت تنظیم روابط کارگران و کارفرمایان تصویب کرد. با وجود اهمیت حقوق کارگر، باید توجه داشت که بدون کارفرمایان، کارگران کار و امرار و معاشی نخواهند داشت.بنابراین رسیدگی باید به گونه‌ای باشد که حق کارفرما هم تضییع نشود.

حضور وکیل اداره کار جهت جلوگیری از صدور رای های غیر منطبق با قانون و واقعیت امری ضروری است. وکلای موسسه حقوقی کرج وکیل با دانش و تخصص خود در زمینه روابط کار و استفاده از بهترین شیوه های دفاع شکلی و ماهوی از کارفرمایان و کارگران در خدمت شما عزیزان می باشند.

کارگران چه حقوقی دارند؟

سنوات کارکرد

ماده ۲۴ قانون کار بیان می کند:

“در صورت خاتمه قرارداد کار،کار معین یا مدت موقت،کارفرما مکلف است به کارگری که مطابق قرارداد،یک سال یا بیشتر،به کار اشتغال داشته است برای هر سال سابقه،اعم از متوالی یا متناوب بر اساس آخرین حقوق مبلغی معادل یک ماه حقوق به عنوان مزایای پایان کار به وی پرداخت نماید.“

و همچنین ماده ۲۷ حق سنوات بیان می کند.

“هرگاه کارگر در انجام وظایف محوله قصور ورزد و یا آیین نامه های انضباطی کارگاه را پس از تذکرات کتبی،نقض نماید کارفرما حق دارد در صورت اعلام نظر مثبت شورای اسلامی کار علاوه بر مطالبات و حقوق معوقه به نسبت هر سال سابقه کار معادل یک ماه آخرین حقوق کارگر را به ععنوان۰«حق سنوات»وی پرداخته و قرارداد کار را فسخ نماید.“

حق و حقوق نامبرده،حق غیر قابل انکار کارگر می باشد و با توجه به ماده ۳۲ قانون کار “اگر خاتمه قرارداد کار در نتیجه کاهش توانایی‌های جسمی و فکری ناشی از کار کارگر باشد و قادر به دریافت سنوات بر مبنای دو ماه آخرین حقوق می باشد.“

بیمه

از مهمترین حقوق کارگر بیمه و سابقه کاری او می‌باشد. ماده ۱۴۸ قانون کار اعلام می دارد “کارفرمایان کارگاههای مشمول این قانون مکلفند بر اساس قانون تامین اجتماعی،نسبت به بیمه نمودن کارگران واحد خود اقدام نمایند.“

همچنین ماده ۱۸۳ اعلام می دارد“ کارفرمایانی که بر خلاف مفاد ماده (۱۴۸) این قانون از بیمه نمودن کارگران خود خودداری نمایند ،علاوه بر تادیه کلیه حقوق متعلق به کارگر (سهم کارفرما)با توجه به شرایط و امکانات خاطی و مراتب تجربه جریمه نقدی معادل دو تا ده برابر حق بیمه مربوطه محکوم خواهند شد.“

بیمه بیکاری

همانطور که میدانید به علت شیوع ویروس کرونا و تاثیرات آن اوضاع اقتصادی،اکثر کارفرمایان مجبور به تعدیل نیرو و یا اخراج کارگران نموده اند. از همین رو مراجعه کارگران برای گرفتن بیمه بیکاری افزایش یافته است.

در نتیجه توجه به نکات زیر ضروری می باشد:

مطابق ماده ۲ قانون بیمه بیکاری،بیکار شخصی است که خارج از میل و اراده خود بیکار شده و آماده به کار می باشد،اتمام قرارداد کار یا نامه عدم نیاز کارفرما ما و یا آراء مراجع حل اختلاف ادله اثبات بیکاری خارج از میل و اراده شخص توصیف می گردد.

همچنین باید توجه داشت که درصورت عدم وجود قرارداد کار و یا عدم تحویل نامه عدم نیاز و یا اخراج شدن غیر قانونی ،حتماً باید به مراجع حل اختلاف مراجعه کرد. اگر اخراج بدون قرارداد کار ویا قبل از اتمام موعد قرارداد باشد، لازم است دادخواست با محور بازگشت به کار تنظیم شود.

همچنین باید در نظر داشت با توجه به بیکاری  خارج از اراده کارگران و تخصیص بودجه توسط دولت جهت پرداخت بیمه بیکاری به کارگران بیکار شده، بیکاری آنان به دلیل قوه قهریه ضمن نامه از سوی کارفرما و تقدیم واحد بیمه بیکاری اداره تعاون و کار و رفاه اجتماعی گردد.

خارج از موارد ذکر شده سه گروه از گرفتن بیمه بیکاری مستثنی هستند:

 1. بازنشستگان و از کار افتادگان کلی
 2. صاحبان حرفه، مشاغل آزاد و بیمه‌شدگان اختیاری
 3. اتباع خارجی

مزد

طبق ماده ۳۵ قانون کار مزد عبارت است: از وجوه نقدی یا غیرنقدی و یا مجموعه آنها که در مقابل انجام کار به کارگر پرداخت می شود .یکی دیگر از موارد مهمی که از حقوق غیرقابل انکار کارگر می باشد ،مزد است. حداقل حقوق قانون کار که هر ساله توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تعیین می گردد.البته این حق منطبق با ساعات کاری کارگر خواهد بود.

از دیگر مواردی که که جزء حقوق کارگر می باشد عبارت است از: مزایای خدمت،عیدی و پاداش،حق مسکن،حق اولاد و بن های کارگری

گروه وکلای کرج وکیل امیدوار است که با احقاق حق میان کارگران و کارفرمایان، قدم کوچکی در اقتصاد کشورعزیزمان برداشته باشد.برای آشنایی با شکایت به اداره کار می توانید به لینک مربوطه مراجعه کنید.

تعلیق قرارداد کار

ماده ۱۵ قانون کار اعلام می دارد:در موردی که به واسطه قوه قهریه و یا بروز حوادث غیر قابل پیش‌بینی که وقوع آن،از اراده طرفین خارج است تمام یا قسمتی از کارگاه تعطیل شود و انجام تعهدات کارگر و کارفرما به طور موقت غیر ممکن گردد،قردادهای کار با کارگران تمام یا آن قسمت از کارگاه که تعطیل می‌شود به حالت تعلیق در می آید.تشخیص موارد فوق با وزارت کار و امور اجتماعی است.

قوانین تعلیق کار

با توجه به بیانیه وزارت بهداشت و ستاد ملی مبارزه با کرونا  که عدم حضور در  اجتماعات و محل کار می باشد. در نتیجه شرایط کنونی کارگران تابع این ماده بوده و مدت ایام تعلیق جزء سابقه خدمت می باشد.

با این با این وجود تعطیلی کارگاه ها به دلیل شیوع بیماری کووید ۱۹، دلیل موجهی برای اتمام کار و اخراج کارگر نمی باشد.

شما عزیزان می‌توانید برای مشاوره حقوقی کامل رایگان با وکیل اداره کار با مجموعه کرج وکیل تماس گرفته و مشاوره رایگان بگیرید.

مشاوره حقوقی اداره کار رایگان در کرج

یکی از مهمترین و دشوارترین مباحث  که شاید نسبت به مباحث دیگر،متخصصین کمتری در آن فعالیت می کنند، حوزه اداره کار و دعاوی کارگر و کارفرماست که موسسه حقوقی کرج وکیل در این باره به صورت تخصصی فعالیت می کند و به شما عزیزان مشاوره ارائه می دهد.

شما می توانید تنها با یک تماس باما مشاوره حقوقی وزارت کار بگیرید و ما به شما این اطمینان را می دهیم که از هر نظر مشاوره دقیقی گرفته اید.

اگر کارفرما هستید می‌توانید با بهترین قرار داد از دعاوی بعدی پیشگیری کنید و دعاوی مطروحه خود را به گروه وکلای ما سپرده و با خیالی آسوده به کارهای خود برسید و اگر کارگر هستند ما به شما این اطمینان را می دهیم که با اعطای وکالت به وکلای موسسه حقوقی کرج وکیل حق شما را تمام و کمال بگیریم.

 پس برای مشاوره رایگان با ما کافیست تماس بگیرید.

مشاوره رایگان تلفنی قانون کار

شما می توانید تنها با یک تماس باما مشاوره رایگان قانون کار از وکیل متخصص روابط کار بگیرید و ما به شما این اطمینان را می دهیم که از هر نظر مشاوره دقیق گرفته اید

کافیست با شماره های موجود در سایت تماس گرفته و به وکیل اداره کار وصل شوید و به صورت رایگان مشاوره بگیرید حتی شما عزیزان میتوانید در ساعات غیر اداری با تلفن همراه وکیل متخصص،تماس بگیرید.

عیدی

هر ساله کارگران با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال با نگرانی‌ها و همچنین پرسش‌های زیادی راجع به حق وحقوق خود مواجه می‌شوند.ما در نظر داریم در این مقاله به برخی از این پرسش ها پاسخ دهیم.

یکی از مزایای قانونی آخر سال کارگران و کارمندان مبحث عیدی می باشد. قانون زمان مشخصی را برای پرداخت عیدی تعیین نکرده است اما در بازه زمانی مشخصی و بر مبنای عرف که شورای عالی کار اعلام می نماید از از اوایل بهمن  تا پایان اسفند می باشد.

 عیدی به چه کسانی تعلق میگیرد؟

برخی از کارگران که  کارکرد آن ها به صورت یک سال کامل نمی باشد و یا تا آخر سال مشغول به کار نیستند بر این باور می باشند عیدی به آنها تعلق نمیگیرد. اما با توجه به قوانین کار عیدی برحسب میزان کارکرد کارگر محاسبه شده و حتی اگر آن شخص سه ماه از سال را مشغول به کار بوده، باید به وی عیدی تعلق بگیرد .

سوالات متداول

وکیل اداره کار در چه مواردی مشاوره می‌دهد؟

وکیل متخصص اداره کار در امور تخصصی کارگر و کارفرما و روابط میان این دو،خدمت شما عزیزان مشاور ارائه می دهد.

 آیا به غیر از مشاوره اقدام در اداره کار و یا پیگیری هم انجام می دهید؟

بله، موسسه حقوقی کرج وکیل با همکاری بهترین وکلای متخصص امور کارگر و کارفرما،روند پرونده شما را بهترین نحو انجام می دهد. رزومه موفق ما در این زمینه  بیش از ۹۰درصد موفقیت در پرونده‌های اداره کار بوده است.

آیا مشاوره ما وکیل اداره کار به صورت رایگان می باشد٫؟

بله،مشاوره حقوقی اداره کار با بهترین و مجرب ترین وکلای مدنی این عرصه صورت می پذیرد و شما برای مشاوره باما نیازی نیست مبلغی را پرداخت نمایید و همچنین می توانید با تعیین وقت جلسه حضوری با وکلای اداره کار موسسه حقوقی  کرج وکیل به صورت جامع و دقیق  موضوع مورد نظر خود را بررسی نمایید.

3.7/5 - (7 امتیاز)
سوالات شما
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی رایگان 09426001201 09376848721 09426001202 09108460692