وکیل کلاهبرداری و بررسی وظایف و مزایای گرفتن آن


 • 6 دی 1402
 • بدون نظر
 • 7 دقیقه
 • تعداد بازدید:‌ 513

از جمله جرایم علیه اموال جرم کلاهبرداری است. معمولا کلاهبرداری با پیشرفت تکنولوژی، پیشرفت می‌کند و به همین دلیل امروزه شاهد انواع و اقسام کلاهبرداری اینترنتی و غیر اینترنتی هستیم. کلاهبرداران برای این که شناسایی نشوند از راه‌های متفاوتی استفاده می‌کنند تا به مقصود خود برسند. به در سالهای اخیر به دلیل بی دقتی کلاهبرداری اینترنتی متاسفانه شایع شده است. معمولا در بسیاری موارد قربانیان کلاهبرداری به این دلیل که با قانون و مقررات آشنایی ندارند؛ از پیگیری پرونده خود در دادگاه خودداری می‌کنند. بهتر است که در چنین مواردی از وکیل کلاهبرداری مشورت لازم انجام شود. در این مقاله یک وکیل مناسب در زمینه کلاهبرداری همراه با ویژگی‌های آن معرفی خواهد.

منظور از کلاهبرداری و وکیل کلاهبرداری کیست؟

هنگامی که صحبت از کلاهبرداری می‌شود منظور این است که فردی با انجام عملیات متقلبانه شخص دیگری را فریب می‌دهد و اموال او را با فریب از او می‌گیرد. در قانون کلاهبردار شخصی است که دیگران را با استفاده از فضای مجازی، وجود شرکت و از طریق تلفنی فریب می‌دهد و اشخاص دیگر را متقاعد می‌کند که اموالش را او بسپارند. این جرم در صورتی که بیشتر از صد میلیون تومان باشد از جرایم غیرقابل گذشت محسوب می‌شود.

برای کلاهبرداری قانون گذار، قوانین و مقررات سخت‌گیرانه‌ای دارد اما گاهی اوقات برای افراد عادی جامعه تفسیر این قوانین سخت است یا اصلا افراد عادی از وجود این قوانین اطلاع ندارند. وجود وکیل مناسب در زمینه کلاهبرداری این اطمینان را برای فرد قربانی به وجود می‌آورد که تمام حقوق او از طریق قانون جبران خواهد.

وکیل مناسب در زمینه کلاهبرداری با توجه به این که تحصیلات حقوقی داشته است؛ در زمینه تفسیر قوانین و مقررات توانایی زیادی دارد. معمولا این دسته از وکلا تخصص خود را کلاهبرداری انتخاب کرده‌اند و به همین دلیل از قبول سایر پرونده‌ها خودداری می‌کند.

منظور از کلاهبرداری و وکیل کلاهبرداری کیست؟

چند نوع وکیل کلاهبرداری وجود دارد؟

با توجه به این که با پیشرفت تکنولوژی کلاهبرداری نیز پیشرفت داشته است به همین دلیل ممکن است که وکلا با توجه به تجربه و تخصصی که دارند در یکی از این زمینه‌ها فعالیت داشته باشند. در زیر انواع وکیل در مورد کلاهبرداری با توجه به انواع کلاهبرداری معرفی می‌شود:

فریب و کلاهبرداری شرکتی

یکی از قدیمی‌ترین روش‌های کلاهبرداری به روش شرکتی است. معمولا در این روش فردی خود را دارنده شرکتی معرفی می‌کند و دیگران را متقاعد به سرمایه گذاری در این شرکت می‌نماید. برخی از وکلا ممکن است که با توجه به زمینه علاقه‌مندی خودشان فقط پرونده‌های کلاهبرداری شرکتی را قبول نماید.

کلاهبرداری ملکی

این نوع کلاهبرداری در زمینه ملک و املاک است که شخصی دیگری غیر از مالک اصلی ملک، تقاضای ثبت ملک به نام خود را دارد. معمولا وکیل ملکی در کرج در این نوع از کلاهبرداری‌ها تخصص دارد. اما برای مشاوره بیشتر درباره قوانین و مجازات‌های این دسته از کلاهبرداری می‌توانید از وکیل متخصص در زمینه کلاهبرداری ملکی راهنمایی بخواهید. به خصوص درباره تقسیم ارث و بعد از این که وراث با ترکه چیست و انواع سوال‌های مربوط به ارث مواجه شدند؛ کلاهبرداران برای وراث کمین می‌کنند تا با فریب آن‌ها ملک را از دست وارثان خارج نمایند.

وکیل کلاهبرداری اینترنتی

در نوع دیگری از کلاهبرداری که امروزه با رواج اینترنت بسیار شایع شده است، افراد عادی از طریق پلتفرم‌های اینترنتی گول بسیاری از سایت‌های تقلبی را می‌خورند که باعث از دست رفتن سرمایه آن‌ها می‌شود. در چنین شرایطی قربانیان با سردرگمی مواجه می‌شوند و شاید نداشتن وکیل باعث شود که نتوانند در دادگاه پیروز شوند. بهتر است در چنین مواردی از وکیلی که به صورت تخصصی در زمینه کلاهبرداری اینترنتی فعالیت می‌کند مشورت بخواهید. این دسته از وکلا به عنوان وکیل سایبری هم شناخته می‌شود. می‌توانید برای راهنمایی بیشتر به دفتر وکالت در کرج مراجعه و راهنمایی‌های بیشتری در خصوص کلاهبرداری اینترنتی و وکیل سایبری دریافت نمایید.

نه تنها در این شاخه‌هایی که بیان شد؛ بلکه در دیگر زمینه‌ها هم ممکن است که کلاهبرداری صورت بگیرد. با توجه به این که کلاهبرداری از چه نوعی است باید با وکیل متخصص مشورت صورت بگیرد و سپس یک شکوائیه مناسب نوشته شود. مطمئنا وکیل با تجربه در کرج وکیل می‌تواند بهترین گزینه باشد.

وظیفه وکیل کلاهبرداری

اگر قصد دارید که درباره وکیل با تجربه کلاهبرداری و وظایف او آشنایی بیشتری داشته باشید بهتر است این قسمت را تا انتها مطالعه نمایید:

 • قبل از انجام کارهایی که احتمال فریب و کلاهبرداری آن‌ها بالاست باید ابتدا با وکیل مشورت نمایید. در واقع انجام برخی از معاملات اقتصادی احتمال کلاهبرداری و فریب را هم بالا می‌برد. در چنین مواردی بهتر است که با وکیل خبره مشورت شود. همیشه پیشگیری بهتر از درمان بوده است و با مشورت با وکیل مناسب کلاهبرداری و شناسایی جنبه‌های متفاوت معاملات، احتمال فریب را پایین و در حد صفر نگه دارید.
 • اگر در اثر اشتباهات، از شما کلاهبرداری شد، بهتر است که فورا به وکیل با تجربه مراجعه نمایید. او وظیفه دارد برای شما قوانین و مقررات مربوطه را توضیح دهد و بعد از آن در تنظیم یک شکوائیه مناسب شما را هدایت و راهنمایی کند. البته اگر وکالت پرونده خود را به او بسپارید دیگر جای نگرانی وجود ندارد و وکیل باید توجه به شواهد و مدارک می‌تواند یک شکوائیه مناسب تنظیم کند.
 • نه تنها تنظیم شکوائیه بلکه دفاع از شاکی از وظایف این دسته از وکلاست. معمولا لایحه قوی با توجه به مستندات و پرونده‌های قبلی و همچنین تفسیر درست از قوانین تنظیم می‌شود. معمولا خود شخص به تنهایی نمی‌تواند در دادگاه یک لایحه قوی تنظیم کند. بنابراین با وجود وکیل در زمینه کلاهبرداری شما می‌توانید از این که در دادگاه به درستی از شما دفاع می‌شود اطمینان پیدا کنید.

مزایای استفاده از یک وکیل کلاهبرداری مناسب

هنگامی که تصمیم بگیرید برای پیگیری پرونده فریب و تقلب از وکیل استفاده نمایید؛ از مزایای آن هم بهره مند خواهید شد. به عبارتی دیگر نسبت به باقی افراد که وکیل مناسب ندارند، گام‌ها زیادی جلو هستید:

 • دیگر نیازی به حضور شما در دادگاه نیست و این به آن معناست که شما می‌توانید کارهای روزمره خود را با خیال راحت انجام دهید. به خصوص افراد شاغل که نمی‌توانند در جلسات دادگاه یا برای تهیه مدارک و اسناد وقت زیادی بگذارند؛ مزایای زیادی کسب می‌کنند.
 • تهیه مدارک و شواهد برای وکلا به این خاطر که از قوانین و مقررات آشنایی دارند؛ کار ساده‌تری است. افراد عادی در مرحله تهیه مدارک و شواهد یا به زمان بیشتری نیاز دارند یا این که مدارک و ادله را به صورت ناقص تهیه می‌کنند.
 • از آنجایی وکیل در کوتاه‌ترین زمان شواهد و مدارک را جمع آوری می‌کند بنابراین این امکان که در کوتاترین زمان هم رای دادگاه را بتوان گرفت هم بیشتر است.
 • مراحل استرداد مال در صورتی که قاضی حکم رد مال را صادر کند، توسط وکیل انجام می‌شود.

وکیل کلاهبرداری در کرج وکیل

وکیل کلاهبرداری در کرج وکیل

با توجه به تمامی مزایایی که برای یک وکیل مناسب کلاهبرداری بیان شد، توصیه می‌شود که حتما در انتخاب وکیل دقت لازم را هم داشته باشید. صرفا سواد حقوق داشتن به معنای متخصص بودن در امر کلاهبرداری نیست. حتما باید آزمون ورودی وکالت توسط وکیل کیفری گذرانده شده باشد تا او به درجه وکالت برسد.

بهترین وکیل در زمینه کلاهبرداری در سطح کرج می‌تواند از گروه وکلای کرج وکیل باشد که سالها تجربه در امر وکالت در انواع جرایم کلاهبرداری را داشته است و اکنون در زمینه تخصصی خودش مهارت زیادی پیدا کرده است. توصیه می‌شود مشاوره رایگان حقوقی کرج وکیل قبل از مراجعه به دفتر او استفاده نمایید.

جمع بندی

وکیل در کلاهبرداری به شخصی گفته می‌شود که در زمینه کلاهبرداری تخصص و تجربه کافی دارند. معمولا کلاهبرداری انواع و اقسام دارد و یک وکیل می‌تواند به صورت تخصصی در یک زمینه یا در تمامی زمینه‌ها فعالیت داشته باشد. این نکته مهم را توجه داشته باشید که کلاهبرداری از جمله جرایم کیفری است و برای شکوائیه تنظیم شود.

سوالات متداول

جعل سند آیا کلاهبرداری محسوب می‌شود؟

جعل اسناد و مدارک تحت عنوان جرم جعل تعریف می‌شود اما اگر در صورتی که با این اسناد و مدارک کلاهبرداری صورت بگیرد؛ به جرایم جاعل افزوده می‌شود.

منظور از فیشینگ چیست؟

فیشینگ نوعی از کلاهبرداری به صورت آنلاین است که در آن فردی به صورت اینترنتی از طریق ایمیل، پیامک و سایر روش‌های اینترنتی دیگر اقدام به فریب شخص می‌کند.

امتیاز به این مطلب
سوالات شما
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی رایگان 09426001201 09376848721 09426001202 09108460692