بهترین وکیل مهریه در کرج و آشنایی با هزینه های صفر تا صد آن


  • ۲ دی ۱۴۰۲
  • بدون نظر
  • 6 دقیقه
  • تعداد بازدید:‌ 1855

مهریه که به آن صداق یا کابین می نامند برگرفته از سنت و مذهب در حقوق ایران است ،دروضعیت کنونی مهریه برای زن به عنوان یک پشتوانه مالی محسوب می‌شود با توجه به اینکه زن قادر است در هر زمان مهریه اش را طلب نماید ، ولی بسیاری از مواقع مطالبه مهریه در هنگام اختلافات شدید زوجین و طلاق اتفاق می‌افتد وبه همین جهت طلب مهریه که روندی طولانی و پر دردسری دارد وعدم آگاهی نسبت به قوانین و شیوه کار امکان دارد به درستی انجام نگیرد و شخص نتواند حق خود را مطالبه نماید.
با داشتن یک وکیل مهریه در کرج و توانا و مجرب می شود ، علاوه بر کسب اطلاعات در خصوص حقوق قانونی خود ، این فرآیند را با آرامش کامل و در حداقل زمان به پیش برد.

مهریه چیست؟

نشانه مهر و صداقت زوج است، مهریه اندازه و مقداری معلوم و قابل تملک است و در سند ازدواج و عقد نامه ثبت می گردد، طرفین باید از میزان تعیین شده راضی باشند و طبق ماده ۱۰۸۲ قانون مدنی پس از جاری شدن صیغه عقد قابل دریافت می باشد.

انواع مهریه؟

مهرالحسنه

مهریه حضرت فاطمه(س) است که بسیاری از مسلمانان بر این اساس میزان مهریه را مشخص می نمایند و مقدارش ۵۰۰ درهم یا ۱۲۵۰ گرم نقره می باشد.

مهرالمسمی

همان مهریه مرسوم و شناخته شده است که نوع و اندازه آن را زوجین درحین عقدیا پس از آن تعیین و به توافق میرسند .

مهرالمثل

زمانی به زن تعلق میگیرد که هنگام جاری شدن خطبه عقد مهریه تعیین نگردیده و اگر تعیین شده اما قانونی و مشروع نباشد و چنانچه نزدیکی صورت بگیرد مهرالمثل بر زن ،مستحق می گردد.
برای تعیین مقدار مهرالمثل زن به دادگاه مراجعه و دادخواست میدهد از سوی دادگاه کارشناسی جهت بررسی وضعیت زندگی و اجتماعی زن قرار میدهد، و با زنان مشابه خودش مقایسه می‌کند و بر همین اساس مهرالمثل را مشخص می نماید در اینجا رضایت مرد در تعیین مهر المثل هیچ نقشی نخواهد داشت.

مهرالمتعه

مانند مهرالمثل است با این فرق که قبل از این که زوجین نزدیکی داشته باشند طلاق صورت می گیرد ، در مهرالمتعه زمان عقد مهریه ایی تعیین نگردیده است وبراساس وضعیت مالی مرد از طرف دادگاه تعیین می شود.
عنایت داشته باشید انواع مهریه که در بالا ذکر گردید برای عقد دائم میباشد و چنانچه تعیین نگردد هم عقد قانونی وهم شرعی خواهد بود ولی برای عقد موقت شرایط به گونه دیگری است و می بایست مقداری تحت عنوان مهریه تعیین گردد.

انواع مهریه از نظر نحوه دریافت

مهریه عندالمطالبه

این نوع مهریه حقی است که به محض جاری شدن خطبه عقد، مرد باید به زن پرداخت نماید و زن این حق را دارد که در ادامه زندگی و یا در زمان طلاق مهریه اش را طلب کند و می تواند با ارائه درخواست مطالبه مهریه به دادگاه ، کل مهریه یا بخشی از آن را طلب نماید چنانچه مرد تمکن مالی نداشته باشد دادگاه حکم به پرداخت اقساطی مهریه را می دهد و حتی ممکن است حکم به حبس مرد دهد، زن هم می تواند تا هنگام دریافت مهریه از انجام وظایف زناشویی امتناع نماید.

مهریه عندالاستطاعه

در اینگونه مهریه چنانچه مرد از استطاعت مالی برخوردار باشد ملزم به پرداخت مهریه می باشد معمولاً ثابت کردن استطاعت مالی مرد کار آسانی نیست در این شرایط گرفتن حکم حبس برای مرد وجود ندارد در این وضعیت وکیل مهریه قادر است گره‌گشای پرونده باشد به دلیل اینکه از قوانین جدید مطلع ومسلط می باشد.

قانون مهریه ۱۱۰ سکه

چنانچه مهریه کمتر یا در حد ۱۱۰ سکه باشد مرد وظیفه دارد نسبت به پرداخت مهریه کامل اقدام نماید اما در مهریه های بیشتر از ۱۱۰ سکه، مرد مجبور به پرداخت ۱۱۰ سکه از مهریه می باشد و برای بقیه آن دادگاه بر اساس وضعیت مالی مرد تصمیم گیری می نماید.

روند مطالبه مهریه با داشتن وکیل در کرج

از طریق اجرای ثبت

برای درخواست مهریه از طریق اجرای ثبت به دفتر ثبت ازدواج مراجعه و مدارک مورد نظر را دریافت کرده و به اداره اجرائیات ثبت اسناد رفته وتشکیل پرونده میدهد و ازاموال مرد استعلام میگردد، در این مقطع دو حالت پیش می آید اگر مرد از خود اموالی داشته باشد اموالش توقیف و ارزشیابی خواهدشد و مهریه زن از اموال توقیفی پرداخت می گردد
هنگامی که نیاز به توقیف یا مزایده اموال مرد باشد با داشتن وکیل مهریه این موضوع خیلی سریع تر به انجام می‌رسد و چنانچه مرد اموالی ندارد ادامه روند مطالبه از طریق مراجع ذیصلاح انجام می پذیرد.
در اداره ثبت، گواهی برای مطالبه مهریه به دادگاه خانواده صادر می گردد ودر این دادگاه مرد میتواند درخواست اعسار از پرداخت مهریه بدهد که معمولا پذیرفته میشود و مهریه قسط بندی خواهد شد،بعد از درخواست صدور اجراییه چنانچه مرد اقساط را پرداخت ننماید دادگاه میتواند با دستور جلب، از نیروی انتظامی درخواست بازداشت مرد را صادر کند .

از طریق دادگاه

برای گرفتن مهریه در کرج زن بدون رجوع به اداره ثبت میتواند مستقیماً از طریق مراجع قضایی اقدام نماید در این شرایط زن با مراجعه به دفتر خدمات قضایی دادخواست آماده می کند.
چنانچه مهریه زیر ۲۰ میلیون تومان باشد دادخواست به شورای حل اختلاف رفته ولی برای مقادیر بالاتر مهریه به دادگاه خانواده ارجاع داده خواهد شد.
از مزایای داشتن وکیل مهریه این است که درطی فرآیند کارنیازی به حضور موکل نمیباشد چون در بیشتر موارد، مطالبه مهریه با اختلافات شدید طرفین و طلاق همراه می‌باشد و با عنایت به مشکلات عاطفی و روحی و روانی به وجود آمده، در این حالت با گرفتن وکیل دیگر نیازی به رو در رو شدن زوجین نیست.
در ادامه دادگاه خانواده برای درخواست زن تشکیل پرونده میشود و در جلسه رسیدگی بعد از صدور رای دادگاه، مرد محکوم به پرداخت مهریه می گردد. زن می تواند به کمک وکیل طلاق فوری در کرج و مهریه در زمان ارائه دادخواست و قبل از تشکیل دادگاه تامین خواسته فوری نماید در این حالت امکان توقیف اموال قبل از رسیدگی قضایی وجود دارد.

روند مطالبه مهریه با داشتن وکیل مهریه در کرج

به لحاظ پیچیدگی های احتمالی که در روند دادخواست مهریه وجود دارد گرفتن وکیل مهریه در کرج متخصص به جهت سر و کار داشتن با پرونده های طلاق توافقی در کرج و مهریه و آشنایی کامل به امور حقوقی بسیارمفید خواهدبود وهمچنین در وقت نیز صرفه جویی میشود.
جهت دریافت مشاوره حقوقی با کرج وکیل تماس بگیرید و از بهترین وکیل مهریه بهره مند شوید و از اینجا به بعد روند قانونی کار و حضور در دادگاه و پیگیری آن بر عهده وکیل در کرج خواهد بود وکلای با تجربه کرج وکیل با حمایت از موکل خود تا انتهای پرونده کنارتان خواهند بود.

سوالات متداول

آیا زن بعد از فوت همسر میتواند مهریه را به اجرا بگذارد؟
بله زن بعد از فوت شوهر استحقاق گرفتن همه مهریه از ماترک متوفی را دارد و برخلاف طلاق، باکره بودن زن موجب نصف شدن مهریه نمی گردد.

حق الوکاله وکیل مهریه چقدر است؟
بر اساس میزان مهریه بین وکیل و موکل توافق می گردد و نرخ مشخصی ندارد.

در چه شرایطی مهریه به زن تعلق نمی گیرد؟
تحت هر شرایطی مهریه به زن تعلق میگیرد مگر هنگامی که زن مهریه اش را ببخشد.

در چه صورتی زن در مطالبه مهریه عندالاستطاع موفق می شود؟
در صورتی که قادر باشد اموالی از مرد را معرفی و توقیف نماید.

4.4/5 - (12 امتیاز)
سوالات شما
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی رایگان مشاوره تلفنی رایگان - 09426001201 مشاوره تلفنی رایگان - 09376848721 وکیل اداره کار - 09376818711